Benefity pracownicze – czym są i jakie dodatki do pensji oferuje Biedronka?

18 stycznia 2023

Pracodawcy coraz częściej oferują swoim pracownikom benefity pracownicze. Czym właściwie one są? Jakie benefity dla pracowników są najpopularniejsze? I w końcu jakie dodatkowe świadczenia oferuje Biedronka? Zapraszamy do artykułu!

Czym są benefity pracownicze?

Benefity pracownicze to bezgotówkowe dodatki do wynagrodzenia. To obok wynagrodzenia, jedna z możliwości na przyciągnięcie oraz utrzymanie pracowników w organizacji. Pracownicy oczekują dodatkowych świadczeń w miejscu swojego zatrudnienia, które pomogą wesprzeć ich życie codzienne, w sferze rodzinnej, zdrowotnej, wypoczynkowej czy edukacyjnej. Firmy oferują coraz więcej programów wsparcia i benefitów, dopasowanych do potrzeb określonych pracowników. 

Najpopularniejsze benefity dla pracowników

Benefity pozapłacowe mogą przybierać różne formy. Mają one na celu motywować i wynagradzać zaangażowanie pracowników w swoje codzienne obowiązki. 

Rodzice z dwójką dzieci pchają walizki

Najbardziej popularne benefity dla pracowników to m.in.:

  • prywatna opieka medyczna,
  • szkolenia i kursy zawodowe,
  • karty sportowe,
  • karty i bony podarunkowe,
  • paczki świąteczne, 
  • dofinansowanie nauki języków obcych,
  • wyjścia i wyjazdy integracyjne. 

Szeroki pakiet dodatkowych świadczeń w Biedronce

Jednym z pracodawców, oferujących szeroki pakiet benefitów i programów wsparcia jest Biedronka – największy prywatny pracodawca w Polsce, który zapewnia ponad 20 programów socjalnych i benefitów, mogących znacząco wpłynąć na poprawę jakości życia pracowników i ich rodzin. Oparte są one na 3 filarach: 

  • zdrowie i sport, 
  • rodzina i wsparcie finansowe, 
  • a także edukacja i wypoczynek.
Rodzina siedząca w parku

Jakie benefity pozapłacowe otrzymują nasi pracownicy?

W ofercie największego prywatnego pracodawcy w Polsce znajdziemy szereg korzyści dla pracowników oraz ich rodzin. 

Osoba pracująca w sklepie możze uzyskać dodatkowe zasilenia finansowe w postaci e-kodów na zakupy do wykorzystania w Biedronce i Hebe, które otrzymuje min. 2 razy w roku w wysokości zależnej od progu dochodowego. Dla magazynierów oferta poszerzona jest o darmowe obiady i dostęp do porad fizjoterapeuty w każdym z centrów dystrybucyjnych. Pracownicy mogą również liczyć na nieoprocentowane pożyczki na cele mieszkaniowe, a osoby w trudnej sytuacji życiowej i materialnej mogą otrzymać bezzwrotne zapomogi. 

Grudzień w Biedronce to czas wyjątkowych pakietów świątecznych, w których skład wchodzą paczki świąteczne, zasilenia, a w roku 2021 i 2022 pracownicy otrzymali również dodatkowe 1000 zł w postaci specjalnych rabatów na zakupy w naszych sklepach. 

Dodatkowo w naszej firmie stawiamy na rozwój pracowników – poza standardową ofertą szkoleniową, mogą oni korzystać z platformy szkoleniowo-rozwojowej EduAkcja, dostępnej 24/7 z każdego urządzenia. 

W Biedronce zależy nam na Twoim zdrowiu, dlatego zachęcamy naszych pracowników do regularnych badań profilaktycznych, zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Co roku organizujemy „Wyzwanie Sportowe Biedronki”, w ramach którego nasi pracownicy rywalizują w dwóch kategoriach: biegu oraz jazdy na rowerze. Oferujemy także pakiet corocznych badań i wizyt u lekarzy specjalistów w ramach programu „Razem Zadbajmy o Zdrowie”. Osoby zatrudnione mogą korzystać z karty Multisport, dzięki której mają dostęp do ponad 4000 placówek sportowych w całej Polsce. 

Nowością w ofercie są spotkania integracyjne, które są finansowane przez pracodawcę. Dzięki temu rozwiązaniu nasze zespoły mogą budować pozytywną atmosferę, również poza pracą. 

W przypadku stanowisk kierowniczych Biedronka oferuje również prywatną opiekę medyczną dla pracowników i ich rodzin na preferencyjnych warunkach.

Benefity pracownicze również dla Twoich bliskich

Rodzina naszych pracowników jest dla nas bardzo ważna, dlatego w Biedronce z części benefitów mogą korzystać również ich dzieci i najbliżsi. 

W ramach pakietu świątecznego dzieci pracowników otrzymują specjalnie przygotowane paczki świąteczne, dopasowane do ich przedziału wiekowego. Dla pierwszoklasistów mamy przygotowane wyprawki szkolne, a dla noworodków – piękne wyprawki dla najmłodszych pociech, które dopiero pojawiły się na świecie. Dzieci naszych pracowników otrzymują również co roku zestaw zdrowych przekąsek z okazji Dnia Dziecka. Masz dzieci między 8. a 17. rokiem życia? Zadbamy o to, aby latem mogły wypocząć na pełnych atrakcji i przygód wyjazdach wakacyjnych. Wyjątkowym benefitem pozapłacowym jest także projekt Mali Bohaterowie, w ramach którego pomagamy rodzicom dzieci, które borykają się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W tak trudnej sytuacji oferujemy naszym pracownikom dofinansowanie m.in. zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, leków, wizyt u lekarza, rehabilitacji czy terapii.

Benefity pozapłacowe oczami pracowników

Dobrym sposobem na stworzenie dopasowanej oferty – i jednocześnie najprostszym – jest zapytanie pracowników, co sądzą na temat systemu benefitów dla pracowników, który działa w Twojej firmie. W Biedronce co roku prowadzimy ankietę, w której pracownicy mogą wypowiedzieć się na temat każdego z oferowanych programów wsparcia. W 2022 roku aż 90% naszych pracowników było zadowolonych z przygotowanej oferty benefitów. Aby dowiedzieć się więcej na temat naszych benefitów, odwiedź naszą stronę: benefity w Biedronce.

W Biedronce dbamy o naszych pracowników nie tylko poprzez oferowanie konkurencyjnego wynagrodzenia, ale również przez różnorodne benefity. Wierzymy, że to, co nas wyróżnia, to holistyczne podejście do dobrobytu naszych pracowników – dbamy o ich zdrowie, rozwój osobisty i zawodowy, jak również o ich rodziny.

Jeżeli jesteś zainteresowany(a) pracą w Biedronce, zachęcamy do zapoznania się z dodatkowymi artykułami na naszym blogu, które dostarczą Ci jeszcze więcej informacji na temat tego, czego możesz się spodziewać, decydując się na dołączenie do naszego zespołu:

– artykuł: „Jak wygląda praca w Biedronce?” dostarczy Ci szczegółów na temat codziennych obowiązków na różnych stanowiskach w naszych sklepach i magazynach. Zrozumiesz lepiej dynamikę pracy w handlu i dowiesz się, jakie umiejętności są szczególnie cenione w naszej firmie.

– „Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w Biedronce?” – jeśli planujesz aplikować do nas, ten artykuł jest dla Ciebie. Dowiesz się, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i jakie pytania możesz usłyszeć od rekrutera.

– „Dlaczego warto pracować w Biedronce?” – z tego artykułu dowiesz się więcej na temat tego, jakie korzyści płyną z bycia częścią naszego zespołu. Poznasz historie naszych pracowników, którzy awansowali w strukturach firmy, dowiesz się więcej o naszych benefitach, a także o naszym podejściu do różnorodności i włączania.

Powiązane artykuły

Jak rozpocząć karierę w IT? 4 kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę.

Kariera w IT to marzenie wielu młodych i ambitnych ludzi. Poznaj 4 kluczowe aspekty, które pomogą Ci znaleźć idealne miejsce na start.

Biedronka gotowa na kolejny sezon pracy wakacyjnej

Jak co roku, zapraszamy chętnych kandydatów do pracy w turystycznych miejscowościach, zlokalizowanych nad morzem, w górach i na Mazurach. Pracę wakacyjną będzie można podjąć od czerwca w atrakcyjnych lokalizacjach. Chętnych zapraszamy do pracy m.in. w Międzyzdrojach, Władysławowie, Mrągowie, Mikołajkach lub Szczawnicy.