Jak wygląda praca w Biedronce?

22 marca 2023

Kwestie związane z pracą u największego pracodawcy w Polsce mogą rodzić szereg pytań związanych z organizacją pracy, stanowiskami czy zakresem obowiązków w określonym obszarze. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pracuje się w Biedronce.

Jak wygląda praca i system pracy w sklepach Biedronki?

W Biedronce możesz pracować w sklepie, w dogodnej dla siebie lokalizacji – nasze placówki znajdują się w ponad 1100 miejscowościach. W tym obszarze oferujemy możliwość podjęcia zatrudnienia na stanowiskach podstawowych, takich jak Sprzedawca-Kasjer czy Sprzedawca na ladzie tradycyjnej. Na stanowiskach kierowniczych masz możliwość zatrudnienia na stanowisku – Zastępca Kierownika Sklepu lub Kierownik. W Biedronce poszukujemy pracowników w każdym wieku. Stawiamy na różnorodność – szukamy zarówno młodych, którzy mogą zdobyć cenne doświadczenie i jednocześnie studiować, jak i seniorów. Jak wygląda system pracy i czas pracy w Biedronce? W naszych sklepach można pracować na wybraną część etatu – cały, ½, ¾ czy ¼. Praca odbywa się na 3 zmiany: poranną, popołudnią oraz nocną. Aby dowiedzieć się więcej na temat wymagań związanych z pracą w Biedronce, zachęcamy do odwiedzenia naszego artykułu: „Jakie są wymagania do pracy w Biedronce?”.Tam znajdziesz szczegółowe informacje, które pomogą Ci lepiej przygotować się do aplikacji i pracy w naszej firmie.

kasjerka skanująca produkty.

Jak się pracuje w Biedronce w Centrum Dystrybucyjnym?

Jak wygląda praca w Biedronce w Centrum Dystrybucyjnym? Rozpoczynając pracę w jednym z naszych 17 Centrów Dystrybucyjnych, masz wiele możliwości. Sercem naszych magazynów jest Sekcja Kompletacji, która odpowiada za codzienne dostawy do sklepów w całej Polsce. Praca na stanowisku Magazyniera Kompletacji wiąże się z wysiłkiem fizycznym, ale też dobrym wynagrodzeniem. W magazynie można również pracować w Sekcji Przyjęć lub Sekcji Zwrotów i Reklamacji bądź na stanowiskach specjalistycznych i kierowniczych.
Jak wyglądają zarobki w Biedronce? Pracownikom sklepów i magazynów, obok pensji zasadniczej, regularnie wypłacamy premie miesięczne. Otrzymują oni także nagrody za obecność oraz nagrodę roczną i liczne dodatki finansowe w ciągu roku. Przyznajemy podwyżki stażowe, w oparciu o precyzyjne zasady. Co więcej, oferujemy szkolenia, dedykowane poszczególnym stanowiskom oraz wdrożenie stanowiskowe, a także pakiet ponad 20 benefitów i programów wsparcia dla pracowników oraz ich dzieci.

dwóch magazynierów w hali, przy wózkach widłowych.

Poznaj oferty pracy w biurach Biedronki

W Biedronce mamy aż 17 lokalizacji biur regionalnych oraz Biuro Główne w Warszawie. W Poznaniu mieści się nasze Centrum Usług Wspólnych. Pracownicy biura regionu zapewniają wsparcie biznesu w różnych obszarach, np.: personalnym, prawnym, IT, technicznym oraz finansowym. W Poznaniu poszukujemy pracowników głównie do działu Finansów, a w Kostrzynie czekają wakaty w IT. W Warszawie znajduje się główna siedziba naszej firmy, gdzie można znaleźć pracę w jednym z kilkudziesięciu działów, m.in. dziale Zakupów, Logistyki, Marketingu i HR.

Pewny pracodawca na niepewne czasy

Dlaczego warto pracować w Biedronce? Pracując w Biedronce, masz pewność stabilnego zatrudnienia – 97% naszych pracowników jest zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. W samym 2022 roku pracownicy naszej sieci otrzymali dwukrotnie nagrody finansowe za osiągnięte wyniki. W kwietniu br. blisko 55 000 pracowników sieci Biedronka otrzymało Nagrodę Specjalną E.A. Soares dos Santos za 2021 rok w wysokości 2800 zł. We wrześniu br. ponad 55 tys. zatrudnionych otrzymało Dodatkową Nagrodę Specjalną w wysokości 1500 zł brutto. Jakie dodatki do pensji oferuje Biedronka? W okresie okołoświątecznym nasi pracownicy otrzymali paczki świąteczne, specjalne vouchery rabatowe oraz informację o podwyżkach styczniowych w sklepach oraz magazynach. Ponad 60 tys. pracowników sieci Biedronka w sklepach i centrach dystrybucyjnych otrzymało wynagrodzenie wyższe o kwotę od ok. 500 do 700 zł brutto. Pracownikom dajemy szerokie możliwości rozwoju, o czym świadczy fakt, że aż 90% awansów to awanse wewnętrzne.

Przygotowanie do rekrutacji w Biedronce

Zrozumienie procesu rekrutacji jest kluczowe dla skutecznego ubiegania się o pracę. W Biedronce chcemy, aby każdy kandydat był dobrze przygotowany i czuł się pewnie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w naszej firmie, przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny artykuł, który pozwoli Ci lepiej zrozumieć nasze oczekiwania i przygotować się na spotkanie z rekruterem. Zachęcamy do zapoznania się z nim: „Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w Biedronce?”. Pamiętaj, że dobre przygotowanie się do rozmowy to połowa sukcesu!

Powiązane artykuły

Razem Zadbajmy o Zdrowie z Biedronką!

Kolejna edycja Razem Zadbajmy o Zdrowie w Biedronce! Sprawdź, co przygotowaliśmy dla naszych pracowników w tym roku.

Biedronka gotowa na kolejny sezon pracy wakacyjnej

Jak co roku, zapraszamy chętnych kandydatów do pracy w turystycznych miejscowościach, zlokalizowanych nad morzem, w górach i na Mazurach. Pracę wakacyjną będzie można podjąć od czerwca w atrakcyjnych lokalizacjach. Chętnych zapraszamy do pracy m.in. w Międzyzdrojach, Władysławowie, Mrągowie, Mikołajkach lub Szczawnicy.