Jakie są wymagania do pracy w Biedronce?

14 kwietnia 2023

Poszukujesz pracy i jesteś na etapie rozważania podjęcia zatrudnienia w branży handlowej? Praca w handlu wiąże się z dużą dynamiką oraz koniecznością pracy z ludźmi, w zespole, więc kandydaci, którzy chcą pracować w sklepie powinni posiadać zestaw cech, które będą przydatne w ich codziennej pracy. W poniższym artykule dokładnie opisujemy, jakie wymagania są potrzebne do rozpoczęcia pracy w Biedronce – największej sieci handlowej w Polsce.

Jak dostać się do pracy w Biedronce?

Obecnie firmy korzystają z wielu źródeł dotarcia do kandydatów. Jednym z nich są portale pracy, takie jak pracuj.pl czy OLX, przez które chętnie aplikują kandydaci do sklepów czy magazynów. Biedronka korzysta również z mniej popularnych nośników, jak własne media społecznościowe – Facebook “Praca w Biedronce” i Instagram @biedronkatomy, na których promowane są wybrane oferty pracy do wskazanych obszarów. W wielu procesach nie wymagamy dołączenia CV, więc jeśli chcesz zaaplikować, wystarczy uzupełnić formularz składający się z kilku pytań. Po weryfikacji zgłoszenia przez rekrutera, kontaktuje się on z wybranymi kandydatami w celu umówienia spotkania, a ostatnim krokiem jest informacja zwrotna odnośnie procesu.

Jakie są wymagania do pracy w sklepie Biedronka?

Do pracy na stanowisku Kasjera, Pracownika Sklepu czy Sprzedawcy-Kasjera poszukujemy osób chętnych do pracy zespołowej, którzy lubią pracę z ludźmi i kontakt z klientem. Kandydaci powinni być gotowi do pracy fizycznej i zmianowej – również w weekendy czy na zmiany nocne. W Biedronce można pracować na część etatu, w zależności od swojej dostępności, np. 1/4 czy 3/4, co może być atrakcyjnym rozwiązaniem dla studentów bądź matek, które chcą wrócić na rynek pracy. Jakie są wymagania do pracy w Biedronce na stanowiska kierownicze? Jeśli chcesz aplikować na stanowisko kierownicze czyli Zastępcy Kierownika Sklepu albo Kierownika, oczekujemy doświadczenia w zarządzaniu zespołem oraz wcześniejszej pracy w handlu bądź gastronomii. Do pracy na stanowisku kierowniczym szukamy osób na cały etat, dyspozycyjnych i gotowych do pracy zmianowej oraz fizycznej. W przypadku stanowisk menedżerskich, takich jak Kierownik ds. Sprzedaży Produktów Świeżych czy Kierownik Operacji i Sprzedaży, poza wyżej wymienionymi oczekiwaniami, kandydaci muszą mieć prawo jazdy kategorii B.

Jakie są wymagania do pracy w Biedronce na magazynie?

W przypadku stanowiska Magazyniera od kandydatów oczekujemy gotowości do pracy zmianowej oraz fizycznej, a także dyspozycyjności, ze względu na to, że nasze Centra działają także w weekendy oraz Święta. Jeśli aplikujesz na stanowiska kierownicze lub menedżerskie, potrzebne będzie wcześniejsze doświadczenie w zarządzaniu zespołem oraz określone kompetencje czy umiejętności, zależne od stanowiska.

Jakie są wymagania do pracy w Biedronce w biurze?

Wszystko zależy od stanowiska – przykładowo, do działu łańcucha dostaw szukamy osób, które potrafią obsługiwać Excela, a także znają konkretne, niezbędne do codziennej pracy narzędzia. W przypadku stanowisk menedżerskich poszukujemy kandydatów z doświadczeniem w zarządzaniu zespołem, którzy lubią wyzwania i są gotowi na dużą zmienność oraz dynamikę w pracy. 

Podsumowując, niezależnie o jakim stanowisku myślisz, do pracy w handlu przydadzą się umiejętności związane z komunikacją oraz – w przypadku stanowisk początkowych – gotowość do pracy fizycznej i zmianowej.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat codziennych obowiązków i wyzwań związanych z pracą w Biedronce, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem na blogu pt. „Jak wygląda praca w Biedronce?„.

Praca w Biedronce to więcej niż tylko zatrudnienie – to szereg możliwości rozwoju, nauka nowych umiejętności i możliwość bycia częścią zespołu, który codziennie pomaga milionom Polaków w codziennych zakupach. Jeśli jesteś zainteresowany(a), a ten artykuł wzbudził Twoją ciekawość, koniecznie sprawdź „Dlaczego warto pracować w Biedronce?”. Znajdziesz tam więcej szczegółów na temat korzyści płynących z pracy w Biedronce.

Czy zastanawiasz się, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w Biedronce? Chcemy, aby nasi kandydaci byli dobrze przygotowani, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, który pomoże Ci zrozumieć, czego możesz się spodziewać. Sprawdź go tutaj: „Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w Biedronce?”. 

Pamiętaj, że każda praca jest inna i wymaga innego zestawu umiejętności, ale podstawą jest zawsze pozytywne nastawienie, otwartość na nowe doświadczenia i chęć nauki. Czy to w sklepie, magazynie czy biurze – Biedronka ma dla Ciebie miejsce. Zgłoś się do nas już dziś!

Powiązane artykuły

Jak rozpocząć karierę w IT? 4 kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę.

Kariera w IT to marzenie wielu młodych i ambitnych ludzi. Poznaj 4 kluczowe aspekty, które pomogą Ci znaleźć idealne miejsce na start.

Biedronka gotowa na kolejny sezon pracy wakacyjnej

Jak co roku, zapraszamy chętnych kandydatów do pracy w turystycznych miejscowościach, zlokalizowanych nad morzem, w górach i na Mazurach. Pracę wakacyjną będzie można podjąć od czerwca w atrakcyjnych lokalizacjach. Chętnych zapraszamy do pracy m.in. w Międzyzdrojach, Władysławowie, Mrągowie, Mikołajkach lub Szczawnicy.