Poznaj nas


Nasze wartości, którymi kierujemy się w codziennej pracy

Codziennie podnosimy poprzeczkę

Polegamy na sobie i działamy zespołowo

Wierzymy w robienie właściwych rzeczy

w liczbach

Należymy do Grupy Jeronimo Martins. Jesteśmy firmą z tradycjami – nasze korzenie sięgają 1792 roku. Dziś Grupa Jeronimo Martins działa w trzech krajach: Polsce, Portugalii i Kolumbii – i zatrudnia łącznie ponad 115 tys. pracowników. W Polsce działamy od 1995 roku. Jesteśmy tu właścicielem lidera branży retail, czyli sieci sklepów Biedronka, a także drogerii Hebe. Codziennie nasze dyskonty odwiedza około 5 milionów klientów!

 • Pracuj blisko domu w ponad
  1100
  miejscowościach
 • Realne możliwości rozwoju i awansu dzięki ponad
  3600
  sklepów, centrów dystrybucyjnych i biur
 • Jako największy pracodawca w Polsce zatrudniamy ponad
  81000
  pracowników

Poznaj naszą historię

1792
Początki Jeronimo Martins
1995
Początki Biedronki w Polsce
2011
Otwarcie Hebe
2012
Perspektywa rozwoju
2013
Otwarcie 2000. sklepu Biedronka
2020
25-lecie Biedronki
2023
Otwarcie 3500. sklepu Biedronka w Skórzewie
 • Początki Jeronimo Martins

  Początki Grupy Jeronimo Martins sięgają 1792 roku. To właśnie wtedy młody Jeronimo Martins otworzył w Lizbonie swój pierwszy sklep z towarami importowanymi zza oceanu. Już po pięciu latach został oficjalnym dostawcą portugalskiej rodziny królewskiej!

  1792
  Początki Jeronimo Martins
 • Początki Biedronki w Polsce

  Pierwsze sklepy sieci Biedronka w Polsce powstały w 1995 roku. Jeden z nich został otwarty w Poznaniu przy ulicy Newtona, drugi w Śremie przy ulicy Sikorskiego. Dwa lata później Jeronimo Martins Polska miało już 240 sklepów Biedronki i był to dopiero początek.

  1995
  Początki Biedronki w Polsce
 • Otwarcie Hebe

  Wkrótce potem zdecydowaliśmy się na urozmaicenie portfolio Jeronimo Martins o biznes kosmetyczny i farmaceutyczny. Pierwsza drogeria Hebe została otwarta w maju 2011 w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich. Obie szybko rozwijające się sieci pozwoliły na wyodrębnienie spółki Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja, do której należą: drogerie Hebe oraz Hebeapteki i Apteki Na Zdrowie.

  2011
  Otwarcie Hebe
 • Perspektywa rozwoju – także na innym kontynencie

  Od 2012 roku rozwijamy również działalność na zupełnie nowym terenie – w Kolumbii, gdzie mamy sklepy Ara. 2012 rok był ważny również dla osób w Polsce, ponieważ wówczas otworzyliśmy 1500. sklep sieci Biedronka w Poznaniu.

  2012
  Perspektywa rozwoju
 • Otwarcie 2000 sklepu Biedronka

  2013 rok był przełomowy dla Biedronki. Otwarta została nowa siedziba przy ul. Dolnej 3 w Warszawie. Zostaliśmy również oficjalnym sponsorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Otwarty został także 2000. sklep Biedronka.

  2013
  Otwarcie 2000. sklepu Biedronka
 • 25-lecie Biedronki

  W 2020 roku świętowaliśmy 25-lecie Biedronki!
  Biedronka jest dziś niekwestionowanym liderem na rynku handlu spożywczego w Polsce. Mamy ponad 3500 sklepów zlokalizowanych w ponad 1100 miejscowościach. W 2018 r. współpracowaliśmy z ponad 1000 polskich dostawców, od których pochodziło 92 proc. produktów w ofercie naszej sieci. Zatrudniamy ponad 80 tys. osób – jesteśmy największym pracodawcą w Polsce i drugą, co do wielkości, polską firmą.

  2020
  25-lecie Biedronki
 • Otwarcie 3500. sklepu Biedronka w Skórzewie

  23.11.2023 roku otworzyliśmy nasz 3500. sklep Biedronki, pod Poznaniem. Nowa lokalizacja to miejsce przyjazne środowisku dzięki zastosowaniu takich rozwiązań jak oświetlenie LED, czy zamykane regały chłodnicze wykorzystujące gaz CO2. To także pierwszy sklep z elektronicznymi cenówkami!

   

  2023
  Otwarcie 3500. sklepu Biedronka w Skórzewie

W Biedronce dbamy o naszą planetę – troska o środowisko naturalne jest jednym z podstawowych filarów naszej strategii zrównoważone­go rozwoju. Budujemy kulturę środowiskową wśród wszystkich interesariuszy firmy w celu minimalizowania jej wpływu na środowisko.

„Sieć Biedronka to ogromna skala działania i tym samym wpływ na środowisko. Jesteśmy tego świadomi i od lat podejmuje­my wysiłki w kierunku minimalizacji naszego oddziaływania na otoczenie.

Do zielonych priorytetów Biedronki należą:

 • walka ze zmianami klimatu,
 • zachowanie bioróżnorodności,
 • zarządzanie odpadami,
 • optymalizacja wykorzystania zasobów i domykanie obiegu materiałów.”
Agnieszka Koc, Dyrektorka ds. Ochrony Środowiska

Opinie o pracy w Biedronce – historie pracowników

Nasi pracownicy wskazują, że Biedronka to miejsce, które gwarantuje stabilne zatrudnienie i oferuje szerokie możliwości rozwoju. Aż 92% pracowników jest zadowolonych z obecnego funkcjonowania programów wsparcia.

Poznaj ich opinie!

Jesteśmy jednym, największym zespołem w Polsce – w naszej firmie pracuje już ponad 80 000 pracowników. Wpieramy się w codziennych obowiązkach i wspólnie pracujemy na sukces Biedronki.

Osoby zatrudnione w Biedronce chwalą sobie przede wszystkim stabilność i bezpieczeństwo – każdy z pracowników, niezależnie od stanowiska, zatrudniony jest na podstawie umowy o pracę bez okresu próbnego.

 

Dobrą opinią cieszą się także benefity – jeden z najszerszych pakietów bonusów pozapłacowych na rynku obejmuje między innymi prywatną opiekę medyczną, paczki świąteczne, pożyczki na cele mieszkaniowe czy zasilenie e-kodów na zakupy w Biedronce i Hebe.

Opinie dotyczą również procesów wdrożeniowych, w ramach których nowo zatrudnione osoby biorą udział w pakiecie szkoleń dostosowanych do zajmowanego przez nich stanowiska.

W Biedronce wiesz ile będziesz zarabiać – już w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej pracownik otrzymuje informację o tym, jakie premie i nagrody będą wchodzić w skład wynagrodzenia. Opinie o zarobkach w Biedronce potwierdzają, że płace w firmie są atrakcyjne i stale rosną.

W Biedronce wierzymy, że to, co robimy – ma znaczenie! Codziennie obsługujemy 5 mln klientów, którzy dzięki naszej pracy, mają dostęp do ulubionych i potrzebnych produktów w 3500 lokalizacji w całej Polsce.

W branży retail nie można narzekać na nudę! W tym środowisku cały czas coś się dzieje, a sama praca jest ciekawa i pełna wyzwań.

Praca w Biedronce to nie tylko praca w sklepie. Dołączając do naszego zespołu, możesz pracować także w jednym z 17 Centrów Dystrybucyjnych.

 • Uśmiechnięta specjalistka w biurze
  Uśmiechnięta specjalistka w biurze

  Pracuję w Biedronce już od ponad 6 lat. Dlaczego? Bo każdy dzień, miesiąc i rok jest zupełnie inny i daje wiele możliwości do rozwoju i poszerzania wiedzy – sięgania po więcej. Tutaj nie można się nudzić i nie ma rzeczy niemożliwych. W Biedronce działamy zespołowo i razem jesteśmy w stanie osiągnąć naprawdę wiele.

  Weronika, Specjalistka ds. Budowania Wizerunku Pracodawcy
 • Dyrektor działu jakości z kawą marki własnej
  Dyrektor działu jakości z kawą marki własnej

  Biedronka to miejsce dla tych, którzy chcą dużo z siebie dać i dużo osiągnąć. Uważam, że nie ma w Polsce firmy, które daje większe możliwości rozwoju i samorealizacji, a dodatkowo – będąc częścią grupy Jeronimo Martins – takie możliwości są dostępne także na rynkach zagranicznych.

  Justyna, Dyrektorka ds. Rozwoju i Jakości Marki Własnej
 • Kierowniczka Sklepu na tle kas samoobsługowych
  Kierowniczka Sklepu na tle kas samoobsługowych

  Dobra praca to taka, dzięki której mam dobre życie i takie właśnie mam poczucie, pracując w Biedronce. Dlaczego tak jest? Mogę godzić obowiązki służbowe z życiem rodzinnym i spełniać się w roli babci.

  Leokadia, Kierowniczka Sklepu
 • Młoda kasjerka w pracy

  Dobra praca to dobre życie. To poczucie docenienia i możliwość rozwoju, a także miła atmosfera w pracy. Wiadomo, bywają cięższe momenty, ale da się przeżyć.

  Anita, Sprzedawczyni-Kasjerka
 • Magazynier w Centrum Dystrybucyjnym

  Cenię sobie pracę w Biedronce, ponieważ daje mi zarówno dużo satysfakcji zawodowej, jak i możliwość rozwoju osobistego. Praca tutaj pozwala mi na dobre i spokojne życie.

  Mariusz, Kierownik Magazynu
 • Kierowniczka Sklepu w okularach, trzymająca skrzynkę awokado
  Kierowniczka Sklepu z kartonem awokado

  Satysfakcjonuje mnie moja praca, ponieważ robię to, co lubię. Zaczynałam swoją przygodę jako Sprzedawca-Kasjer, a następnie Biedronka dała mi możliwość rozwoju i obecnie pracuję w 14-osobowym zespole, który szkoli pracowników na różne stanowiska. Dzięki tej pracy spotkałam na swojej drodze wielu wspaniałych ludzi, z którymi mogę się dzielić wiedzą i doświadczeniem.

  Kasia, Kierowniczka Sklepu Szkoleniowo-Wdrożeniowego
 • Uczestnik programu menedżerskiego Management Trainee 2022
  Uczestnik programu menedżerskiego Management Trainee 2022

  Praca w Biedronce to ogromne wyzwanie wynikające ze skali działalności firmy – nie można narzekać na nudę, ponieważ codziennie spotykamy się z nowymi sytuacjami, które na koniec dnia dają ogromne poczucie satysfakcji.

  Adam, Kupiec, Management Trainee 2022
 • Dwie Magazynierki w pracy
  Dwie Magazynierki w pracy

  Pracujemy w Biedronce niespełna 3 lata i to tutaj się poznałyśmy. Doceniamy szeroki pakiet benefitów – chętnie korzystamy z Multisporta czy doładowań e-kodów na zakupy.

  Kateryna i Yulia, Magazynierki

Znajdź obszar, w którym chcesz się rozwijać

Szukasz bezpiecznego miejsca pracy z szansą na rozwój? Masz już doświadczenie zawodowe lub dopiero wchodzisz na rynek pracy? Wybierz idealną pracę dla siebie.

Zobacz nas na Instagramie

Biedronka to MY!
@biedronkatomy