Najczęściej zadawane pytania
-
Czy Biedronka zatrudnia osoby niepełnosprawne?
W strukturach Biedronki zatrudnione osoby niepełnosprawne pracują na różnych stanowiskach zarówno w biurach, centrach dystrybucyjnych, jak i sklepach. Oczywiście muszą one posiadać orzeczenie lekarskie, które umożliwia im świadczenie pracy na tych stanowiskach.
-
Wysłał_m swoje CV parę dni temu. W jaki sposób mogę sprawdzić status swojej aplikacji?
Nasz dział Rekrutacji dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej przeanalizować formularz aplikacyjny i/lub CV oraz odezwać się do każdego z kandydatów. Na ten moment nie ma możliwości sprawdzenia statusu swojej aplikacji.
-
Jakie są możliwości rozwoju i awansu w Biedronce?
Możliwości rozwoju, awansu w naszej Firmie są bardzo duże. 90% awansów to awanse wewnętrzne. Ponadto stwarzamy naszym pracownikom możliwość udziału w licznych kursach i szkoleniach. Dodatkowo, od maja 2021 wszyscy pracownicy mają możliwość edukacji 24/7 z każdego urządzenia, dzięki platformie rozwojowo-edukacyjnej EduAkcja.
-
Czy istnieje możliwość pogodzenia nauki i pracy?
Tak, w zależności od sklepu, w którym będziesz chciał pracować. Większość naszych Kierowników Sklepu stara się uwzględnić plan zajęć i dodatkowe obowiązki naszych pracowników.
-
Czy jest możliwość zatrudnienia na niepełny wymiar etatu?
Oczywiście. Często zatrudniamy osoby na niepełny wymiar etatu na stanowisku Sprzedawcy-Kasjera, Kasjera lub Pracownika Sklepu. Mamy możliwość pracy w jednym z kilku wymiarów etatu:
- praca na pełen etat
- praca na 1/2
- praca na 1/4
- praca na 3/4
- praca na 7/8
-
Jaką umowę podpisuję zaczynając pracę w sklepie?
Najczęściej podpisywana jest umowa o pracę, bez okresu próbnego, na okres jednego roku.
-
Czy istnieje możliwość pracy w nocy?
Tak, w większości z naszych sklepów istnieje możliwość pracy na zmianę nocną.
-
Czy nadgodziny na stanowiskach sklepowych są płatne?
Oczywiście przestrzegamy przepisów prawa pracy dotyczących pracy w godzinach nocnych oraz wypłacamy stosowne dodatki do wynagrodzenia.
-
Czy istnieje możliwość pracy tylko na kasie lub na sali sprzedaży?
Tak, istnieje możliwość pracy na stanowisku Pracownika Sklepu (zajmuje się rozkładaniem towaru, pracami porządkowymi, obsługą klienta oraz pozostałymi pracami wykonywanymi w obszarze sali sprzedaży) lub Kasjera (zajmuje się profesjonalną obsługą klienta na kasie oraz dba o estetyczny wygląd i właściwy sposób ekspozycji towarów w strefie kas)
-
Jak wygląda system premiowy na stanowisku Magazyniera Kompletacji?
Wysokość premii zależy od dwóch składowych: premia uznaniowa, której wysokość zależy do Twoich indywidualnych wyników w pracy oraz dodatkowa nagroda za obecność.
-
Czy pracownicy mogą liczyć na szkolenie z obsługi wózka niskiego składu?
Tak, każdy pracownik ma zapewniony kurs stanowiskowy, który pozwala mu na poruszanie się po Centrum Dystrybucyjnym wózkiem niskiego składu.
-
Czy firma zapewnia szkolenia z obsługi wózka widłowego góra-dół?
Jeśli jest taka potrzeba ze strony Centrum Dystrybucyjnego, organizowane są bezpłatne szkolenia dla pracowników, którzy wyrażą chęć rozwoju i mają predyspozycje do obsługi wózka góra-dół.
-
Czy kobiety mogą pracować z Centrum Dystrybucyjnym?
Oczywiście! W naszych Centrach Dystrybucyjnych kobiety nie są zatrudniane na stanowiska Magazyniera Kompletacji, ponieważ wiąże się to z obciążającą pracą fizyczną. Wiele kobiet decyduje się dołączyć do innych sekcji, np. Przyjęć, Zwrotów i Reklamacji lub Kontroli Magazynu.
-
W jakim systemie zmianowym odbywa się praca w Centrum Dystrybucyjnym?
Magazynier kompletacji pracuje na dwie zmiany: dzienną i nocną. Magazynier Sekcji Przyjęć, Zwrotów i Reklamacji pracuje na trzy zmiany: ranną, popołudniową i nocną.
-
Jak wygląda proces wdrożenia stanowiskowego?
Każdy z naszych pracowników przechodzi przez 2-dniowe szkolenie w centrali oraz 5-dniowe szkolenie w sklepie.
-
Jak wygląda proces rekrutacji do Biedronki?
Proces rekrutacji różni się w zależności od stanowiska, na które rekrutujesz. Na samym początku rekruter sprawdza zgodność Twojego doświadczenia i kompetencji z wymaganiami oferty. Jeśli pozytywnie przejdziesz ten etap selekcji, rekruter przeprowadza rozmowę telefoniczną, aby sprawdzić Twoją motywację i lepiej Ciebie poznać. Następnie proponuje spotkanie rekrutacyjne, by osobiście Ciebie poznać – na spotkaniu tym może być obecny przedstawiciel działu, do którego zaaplikowałeś. Na samym końcu udzielana jest informacja zwrotna.
-
Jak wyglądają możliwości rozwoju zawodowego w Biedronce?
Dbamy o to, aby każdy z naszych pracowników miał możliwość rozwoju zawodowego m.in. poprzez dostęp do szkoleń (zarówno stacjonarnych jak i e-learningowych) oraz możliwość zaangażowania w różnorodne projekty i wyzwania zawodowe.
-
Jak mogę sprawdzić status swojej aplikacji?
Nasz dział Rekrutacji dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej przeanalizować Twój formularz aplikacyjny i/lub CV oraz odezwać się do każdego z kandydatów, jednak czasami może to zająć parę dni. Na ten moment nie ma możliwości sprawdzenia statusu swojej aplikacji.
-
Jak długo trwają praktyki?
Generalnie, program praktyk letnich trwa przez trzy miesiące, od początku lipca do końca września. Są jednak odstępstwa, zależne od Działu, w którym podejmie się zatrudnienie.
-
Czy za pracę w trakcie praktyk dostanę wynagrodzenie?
Tak, praktyki są płatne.
-
Jaką umowę podpisuję na początku praktyk?
Rozpoczynając praktyki podpiszesz Umowę Zlecenie.
-
W jakich działach mogę odbyć praktyki?
Z roku na rok szukamy osób do różnych działów, np. marketingu, IT, HR, dzięki czemu zawsze znajdziesz miejsce dla siebie.
-
Czy jest możliwość zatrudnienia w firmie po skończonych praktykach?
Wielu z naszych praktykantów, po zakończeniu praktyk dostaje propozycję pozostania z nami na dłużej. Decyzja należy do Ciebie, pamiętaj, że drzwi do kariery stoją przed Tobą otworem!
-
Co będę robić w trakcie trwania praktyk?
Przede wszystkim przez trzy miesiące masz możliwość przeprowadzenia swojego własnego projektu, a oprócz tego współpracować ramię w ramię z członkami Twojego zespołu.
-
Czy w programie mogą wziąć udział obcokrajowcy?
Tak. Do programu Management Trainee zapraszamy wszystkie osoby spełniające kryteria, niezależnie od narodowości czy kraju pochodzenia. W naszej firmie w bieżącej komunikacji porozumiewamy się jednak w języku polskim, dlatego jednym z wymogów jest jego bardzo dobra znajomość (poziom B2 lub wyżej).
-
Po jakim czasie uczestnik programu może stać się menedżerem w Biedronce?
Osoba, która dobrze radzi sobie z powierzonymi zadaniami i realizuje wyznaczone cele, może zostać młodszym menedżerem w ciągu 2 lat.
-
Co to znaczy, że udział w programie daje uczestnikom możliwość przyspieszonej ścieżki rozwoju menedżerskiego?
Pierwsze stanowisko managerskie, które oferujemy absolwentom programu, to młodszy menedżer.
-
Dlaczego mobilność jest jednym z wymogów?
Zarówno podczas trwania programu, jak i po jego zakończeniu niezbędna jest mobilność, która dla nas oznacza gotowość do zmiany miejsca zamieszkania w wybranym czasie. Dzięki niej uczestnik programu ma szansę zapoznać się z pracą w innym dziale, a także poznać serce naszego biznesu – pracę w sklepie. Mobilność jest ważna ze względu na dynamikę firmy, nowe projekty czy otwarcia sklepów, ułatwia nam też dobór najlepszych lokalizacji i opiekunów do szkolenia, a na kolejnym etapie – przełożonych pod kątem samodzielnego zarządzania sklepami.
-
Które cechy osobowości będą atutem w procesie rekrutacji do programu menedżerskiego?
W programie Management Trainee najlepiej sprawdzą się osoby z potencjałem menedżerskim, czyli takie, które:
- lubią dynamiczną pracę i dobrze czują się w szybko zmieniającym się środowisku biznesowym,
- są ambitni i przedsiębiorczy,
- lubią podejmować decyzje, rozwiązywać problemy i myśleć nieszablonowo,
- cenią pracę z ludźmi i tworzenie klimatu dobrej współpracy,
- chcą mieć wpływ na kształtowanie postaw milionów konsumentów.