Proces rekrutacji i rozmowy rekrutacyjne często kojarzą się negatywnie. Kandydaci na samą myśl o nich stresują ich długością oraz przebiegiem. W Biedronce o pozytywne doświadczenia kandydatów w procesach rekrutacji dba blisko 100 osób, które pracują w 16 regionach i aktywnie rekrutują do naszych sklepów zlokalizowanych w całej Polsce, centrów dystrybucyjnych i biur. Zobacz, jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej w Biedronce i jak wygląda proces rekrutacji w największej sieci handlowej w Polsce.
Jak wygląda rekrutacja na poszczególne stanowiska w Biedronce?
W zależności, do jakiego obszaru naszej firmy chcesz rekrutować, czeka na Ciebie inaczej prowadzony proces rekrutacyjny.
Jak wygląda rekrutacja na stanowiska podstawowe w Biedronce?
Do naszych sklepów, na stanowiska podstawowe, rekrutacja jest maksymalnie uproszczona. Część procesów prowadzona jest bez konieczności dołączenia CV, a zaproszenie do dalszego etapu odbywa się na podstawie wypełnionego formularza. Po weryfikacji dokumentów przez Koordynatora, w przypadku pozytywnej decyzji, rozmowa kwalifikacyjna w Biedronce odbywa się w sklepie i prowadzona jest przez Kierownika Sklepu. Dzięki temu kandydat może już na tym etapie poznać swojego przyszłego przełożonego i sprawdzić, czy odpowiada mu nasza organizacja. Jeśli rozmowa przebiegnie poprawnie, poprosimy Cię o uzupełnienie danych przez specjalną aplikację i powitamy Cię na pokładzie Biedronki.
Jak wygląda rekrutacja na stanowiska kierownicze w Biedronce?
Rekrutacja na stanowiska kierownicze jest bardziej szczegółowa – poza koniecznością dostarczenia CV, dokumentującego poprzednie doświadczenie w zarządzaniu zespołem, kandydaci wypełniają formularz. Po pozytywnej weryfikacji wybrane osoby zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną, w której udział bierze Rekruter wraz z Kierownikiem Operacji i Sprzedaży. Kolejny etap to Assessment Center, czyli spotkanie w grupie, które ma na celu weryfikację wymaganych kompetencji i umiejętności, np. liderskich. Dodatkowo, aby lepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko kierownicze, warto zapoznać się z wymaganiami i oczekiwaniami, które Biedronka stawia przed swoimi kierownikami. Polecamy artykuł dostępny na stronie – „Jakie są wymagania do pracy w Biedronce?”. Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji.
Jak wygląda rekrutacja do Centrum Dystrybucyjnego Biedronki?
Procesem rekrutacyjnym do Centrów Dystrybucyjnych zajmuje się zespół Specjalistów ds. Wdrożeń i Rekrutacji. Po pozytywnej weryfikacji dokumentów zostaniesz zaproszony do magazynu Biedronki na rozmowę, podczas której Specjalista zapyta cię o doświadczenie, umiejętności i motywację do pracy. Nie masz uprawnienia na wózki? W Biedronce nie wymagamy tych dokumentów, sami kierujemy nowozatrudnionych pracowników na odpowiednie kursy, podczas których mogą zdobyć wskazane kwalifikacje.
Jak wygląda rekrutacja do jednego z biur Biedronki?
Po pozytywnej weryfikacji dokumentów zostaniesz zaproszony na rozmowę z rekruterem, podczas której będziemy chcieli Cię lepiej poznać. Kolejnym etapem będzie rozmowa z bezpośrednim przełożonym i być może członkiem Twojego przyszłego zespołu, co przynosi korzyść dla obu stron – Ty również będziesz mógł już na tym etapie poznać osoby, z którymi będziesz współpracować. Niektóre etapy mogą się różnić między sobą, wszystko zależy od stanowiska oraz działu, do którego aplikujesz.
O co pytamy na rozmowie kwalifikacyjnej w Biedronce?
Pytania, które padną podczas rozmowy kwalifikacyjnej w Biedronce, zależą od stanowiska, na jakie aplikujesz. Każdorazowo weryfikujemy poprzednie doświadczenie i motywację do pracy. Co więcej, w przypadku stanowisk specjalistycznych ważne jest także wykształcenie oraz umiejętności i kwalifikacje, jakie posiadasz.
Jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej w Biedronce?
Poniżej podajemy kilka wskazówek, które pomogą Ci podczas rozmowy rekrutacyjnej w
Biedronce.
1. Zastanów się, jaki jest powód, dla którego chcesz pracować w Biedronce. To pytanie sprawdza motywację kandydatów do pracy w naszej firmie.
2. Pomyśl, czy masz jakieś pytania, które chcesz zadać rekruterowi. Rozmowa rekrutacyjna to idealna okazja na lepsze poznanie firmy – jeśli interesują Cię dodatkowe kwestie, takie jak benefity, specyfika pracy czy inne warunki – dopytaj o nie podczas rozmowy.
3. Wzajemny szacunek. Pamiętaj o punktualności oraz wyłączeniu telefonu na czas rozmowy. Dbamy, aby rozmowy prowadzone były w miłej atmosferze, która pomoże zwalczyć stres towarzyszący każdemu procesowi rekrutacyjnemu.
4. Dowiedz się więcej o firmie, do której aplikujesz. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami udostępnionymi na stronie Biedronki.
Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom i opisaniem procesu rekrutacyjnego w Biedronce na poszczególne stanowiska, będzie Ci łatwiej przygotować się do takiego spotkania. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w procesach i na rozmowie kwalifikacyjnej w Biedronce!
Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy w Biedronce? Mamy dla Ciebie kilka polecanych artykułów, które pomogą Ci lepiej zrozumieć specyfikę naszej firmy.
– „Jak wygląda praca w Biedronce?” – artykuł dostarczy Ci szczegółowych informacji na temat systemu pracy w naszej firmie.
– „Benefity pracownicze – czym są i jakie dodatki do pensji oferuje Biedronka?” – w tym artykule dowiesz się więcej o dodatkach do pensji, które oferujemy. Czy to prywatna opieka medyczna, karty sportowe, czy wyjścia i wyjazdy integracyjne – to wszystko jest częścią pakietu, który czeka na Ciebie w Biedronce.
Przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej to nie tylko zrozumienie procesu rekrutacji, ale także pełne zrozumienie miejsca, w którym potencjalnie będziesz pracować. Zachęcamy do zapoznania się z powyższymi artykułami – to z pewnością pomoże Ci lepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Powodzenia!