W Biedronce wierzymy w siłę doceniania – raport Siła Doceniania 2021

18 maja 2021

Nasi pracownicy tworzą jeden z największych i najbardziej zgranych zespołów w Polsce. Dobra atmosfera, współpraca i wsparcie bezpośredniego przełożonego – to wskaźniki szczególnie wyróżnione przez naszych kolegów w badaniu zaangażowania. Właśnie dzięki nim codziennie realizujemy naszą misję zapewnienia naszym klientom żywności i niezbędnych produktów.

Pracownicy na medal

W 2020 roku mieliśmy wiele powodów do okazania wdzięczności i docenienia wysiłku kilkudziesięciu tysięcy naszych pracowników. Ten czas w szczególny sposób potwierdził, jak wiele zależy od naszych ludzi. To oni, w tych trudnych okolicznościach swoją ogromną determinacją i wiarą w sens wspierania Polaków pokazali, że potrafią uczynić niemożliwe możliwym.

Wymierna strona doceniania

Oprócz słów podziękowania były to także konkretne gratyfikacje pieniężne. Naszych pracowników doceniliśmy poprzez kilkukrotne premie ad hoc udzielane za najtrudniejsze tygodnie pracy. Dodatkowo, otrzymali oni nagrody (w tym nagrodę roczną w wysokości 2500 zł) oraz rabaty na zakupy w sklepach Biedronka o wartości do 1000 zł. Kilkukrotnie zasiliśmy karty przedpłacone do wykorzystania w sklepach Biedronka i Hebe. Mimo niepewnych czasów zdecydowaliśmy się też na podwyżki wynagrodzeń.

Aby budować poczucie wspólnoty oraz podziękować za pracę w minionym roku, zorganizowaliśmy w styczniu 2021 r. imprezę noworoczną dla 75 000 pracowników Biedronki i ich rodzin. To pierwszy raz, kiedy zdecydowaliśmy się zorganizować to wydarzenie w interaktywnym formacie online. Pomiędzy występami znanych artystów, nasi pracownicy przesyłali tysiące transmitowanych na żywo życzeń i zdjęć. Mogli także wziąć udział w konkursach SMSowych, oraz usłyszeć wiele ciepłych słów podziękowania i docenienia ze strony Zarządu Biedronki.

Agnieszka Sokołowska, Dyrektorka ds. komunikacji wewnętrznej, EB i odpowiedzialności społecznej w Biedronce
wydarzenie koncert online
Doceniamy się nawzajem

W tym roku wykorzystaliśmy okazję Dnia Doceniania, aby zaprosić wszystkich naszych pracowników do wspólnej celebracji. Daliśmy im możliwość przekazania koleżankom i kolegom z pracy miłych słów docenienia, wsparcia lub podziękowania. Przez cały tydzień, nasi pracownicy, za pośrednictwem chatbota oraz przygotowanych kudosów wysyłali sobie nawzajem słowa docenienia i podziękowania. Liczba pozytywnych wiadomości i uśmiech, który wywołały przerosły nasze oczekiwania.

Cenimy długoletnią współpracę

Od wielu lat, w naszej organizacji dziękujemy za wkład pracy osób z 10 i 20-letnim stażem. Oferujemy im nagrody finansowe i rzeczowe. Wiemy, jak ważne dla nas wszystkich jest wyrażanie uznania, dlatego też stale podejmujemy działania, które wzmacniają kulturę doceniania w Biedronce. Budujemy poczucie dumy i konsekwentnie komunikujemy, że wkład pracy każdego z naszych 75 000 pracowników jest ważny i każdy z nich odgrywa ważną rolę w tworzeniu wartości dla naszych klientów.

Nasze dobre praktyki związane z docenianiem znalazły się w Raporcie HRM Siła Doceniania. Pełen raport dostępny do pobrania znajduje się po tym linkiem: : https://hrminstitute.pl/raporty-i-publikacje/#raport-sila-doceniania

grafika przedstawiająca raport Siła Doceniania
Powiązane artykuły

Jak rozpocząć karierę w IT? 4 kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę.

Kariera w IT to marzenie wielu młodych i ambitnych ludzi. Poznaj 4 kluczowe aspekty, które pomogą Ci znaleźć idealne miejsce na start.

Biedronka gotowa na kolejny sezon pracy wakacyjnej

Jak co roku, zapraszamy chętnych kandydatów do pracy w turystycznych miejscowościach, zlokalizowanych nad morzem, w górach i na Mazurach. Pracę wakacyjną będzie można podjąć od czerwca w atrakcyjnych lokalizacjach. Chętnych zapraszamy do pracy m.in. w Międzyzdrojach, Władysławowie, Mrągowie, Mikołajkach lub Szczawnicy.