RWIESZ SIĘ DO ŚWIEŻYCH DOŚWIADCZEŃ?

Zbieraj je w programie Management Trainee Biedronki!

Management Trainee to…

2 lata wszechstronnego poznawania firmy
Dedykowany opiekun
Rozbudowany program szkoleniowo-rozwojowy
Umowa o pracę i pakiet ponad 20 benefitów
Mobilność (różne działy i lokalizacje)
Stanowisko młodszego menedżera po zakończeniu programu

Zakończyliśmy już rekrutację do tegorocznej edycji Management Trainee Biedronki.
Wszystkich chętnych zapraszamy za rok.

Management Trainee Biedronki to program skierowany do najlepszych absolwentów
i studentów ostatniego roku studiów.

Jeśli chcesz rozkwitnąć w branży retail, zdobyć praktyczną wiedzę biznesową, rozwinąć kompetencje liderskie i szybko awansować na stanowisko menedżerskie w największej sieci detalicznej w Polsce – Management Trainee jest właśnie dla Ciebie.

JAK PRZEBIEGA PROGRAM

MANAGEMENT TRAINEE

Krok 1/5

Powitamy Cię na pokładzie naszej firmy. Przez pierwsze tygodnie, wraz z grupą stażystów MT będziesz poznawał wybrane działy w naszej firmie. Odwiedzicie także sklepy, centra dystrybucyjne i spotkacie się z dyrektorami poszczególnych obszarów.
praca retail Biedronka

Krok 2/5

Będziesz pracować w dedykowanym dziale oraz jednocześnie uczestniczyć w pracach grupy projektowej. Ten etap potrwa do 9 miesięcy i zakończy się prezentacją wyników twojej pracy przed gronem kadry zarządzającej. Czas trwania tego etapu będzie zależny od aktualnej sytuacji biznesowej.
praca w biurze Biedronka

Krok 3/5

Kolejne 3 miesiące to intensywny czas poznawania serca biznesu. Czas trwania tego etapu będzie zależny od aktualnej sytuacji biznesowej.
zatrudnienie w sieci Biedronka

Krok 4/5

Weźmiesz udział w 6 miesięcznej rotacji w innym dziale. Na tym etapie może być wymagana czasowa zmiana miejsca zamieszkania. Czas trwania tego etapu będzie zależny od aktualnej sytuacji biznesowej.
rekrutacja Biedronka

Krok 5/5

Po zebraniu bagażu doświadczeń i odbytych rotacjach, ostatnim etapem jest powrót na 6 miesięcy do działu, do którego aplikowałeś/aś. Czas trwania tego etapu będzie zależny od aktualnej sytuacji biznesowej.
zatrudnienie w biurze Biedronka
CO CIĘ CZEKA W PROCESIE REKRUTACJI
Proces rekrutacji to kilka etapów, podczas których będziesz mieć szansę wykazać się umiejętnościami niezbędnymi do pracy w ramach naszego programu menedżerskiego. Pamiętaj, aplikując do programu Management Trainee rozpoczynasz proces, w trakcie którego będziemy po kolei weryfikować Twoją kandydaturę pod kątem różnych kompetencji. Po każdym etapie otrzymasz szczegółowy feedback, jak Ci poszło oraz informację, czy przechodzisz dalej. Proces rekrutacji to nie tylko okazja, aby poznać Ciebie – to również szansa dla Ciebie, aby lepiej poznać nasze procesy oraz kulturę organizacyjną i zdecydować, czy Ci to odpowiada. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zawsze możesz liczyć na kontakt z osobą rekrutującą. Start stażu to 3 lipca 2023. Powodzenia!
Weryfikacja języka angielskiego
Test analityczny SHL
Wywiad indywidualny z rekruterem
Sesja Assessment Center
Spotkanie z przyszłym przełożonym
Panel finałowy z kadrą zarządzającą
W dynamicznej i nieprzewidywalnej branży retail oczekiwania co do kandydatów stale rosną…

Profil kandydata
do Programu MT

Zobacz, czy nasz program menedżerski to Twoja przyszłość:
  • licencjat, inżynier, magister – do 2 lat po ukończeniu studiów lub ostatni rok studiów
  • elastyczność i zdolność do szybkiej adaptacji w dynamicznym środowisku pracy
  • dyspozycyjność do pracy na pełen etat od lipca 2023 r.
  • mobilność i gotowość do czasowej relokacji
  • biegła znajomość angielskiego – min. poziom B2
  • rozwinięte umiejętności analityczne
  • orientacja na cele, sprecyzowany plan na przyszłość
  • ciekawość, otwartość na rozwój i proaktywność w działaniu
  • wiązanie swojej przyszłości ze ścieżką menedżerską
  • umiejętność pracy w zespole oraz budowania dobrych relacji

Podcasty

Świeże rozmowy – posłuchaj co o programie Management Trainee Biedronki mówią jego opiekunowie, rekruterzy, uczestnicy i absolwenci.

SWIEŻE SPOJRZENIE
NA TWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

Otwórz się na tworzenie jej z nami! Zobacz, jak wygląda udział w Management Trainee oczami opiekunów, aktualnych uczestników i absolwentów.
Q&A

Co powinno być w CV, które chcę do was wysłać?

Przede wszystkim to, co chcesz nam o sobie powiedzieć. Ważne informacje to: kierunek studiów, doświadczenie zawodowe – praktyki lub praca, udział w organizacjach studenckich lub innych. Dodaj kilka zdań lub podpunktów o swoich zadaniach w poszczególnych miejscach, czyli co należało do Twojej odpowiedzialności. Uwzględnij w CV również znajomość programów czy aplikacji oraz poziom znajomości języków obcych.

Czy mogę załączyć certyfikaty językowe przy aplikacji?

Nie, nie ma takiej konieczności. Jednym z etapów rekrutacji do programu Management Trainee jest weryfikacja znajomości języka angielskiego poprzez rozmowę z lektorem. Po tej rozmowie otrzymasz informację zwrotną zawierającą ocenę Twojego poziomu.

Na co zwracacie największą uwagę przy rekrutacji?

Szukamy u kandydatów ciekawości świata, świadomości biznesowej oraz innowacyjnego myślenia. Poza tym oczekujemy znajomości języka angielskiego na poziomie min. B2 oraz umiejętności analitycznych.

Jak długo trwa Management Trainee program?

Program trwa 2 lata. Rozpocznie się 3. lipca 2023 r.

Czy podczas tego programu będę mieć cały czas tego samego przełożonego?

Będziesz mieć jednego opiekuna w programie, ale szefów kilku. Program zakłada czasową rotację do różnych działów lub zespołów oraz do centrum dystrybucyjnego i sklepu.

Jakie stanowisko czeka na mnie po skończonym programie menedżerskim?

Docelowo czeka na Ciebie rola młodszego menedżera, któremu mogą być powierzone role w projektach o kluczowym znaczeniu dla naszej organizacji.

Czy trafię do tego działu, który wybiorę przy aplikacji?

Prawdopodobnie tak, ale podczas spotkania z rekruterem może okazać się, że inny dział będzie bardziej odpowiadać Twoim oczekiwaniom.

Dlaczego proces rekrutacji trwa tak długo?

Proces jest wieloetapowy, ale staramy się, by był jak najkrótszy. Każdy etap pozwala nam zweryfikować u kandydatów kompetencje, które są dla nas najważniejsze. Program Management Trainee to program talentowy, dlatego szukamy najlepszych kandydatów.

Czy podczas stażu będę pracować „na kasie”?

Tak. Jednym z etapów programu Management Trainee jest rotacja do sklepu, która trwa od 1 do 2 miesięcy. W tym czasie Twoim zadaniem jest poznanie fundamentów naszego biznesu, m.in. poprzez pracę „na kasie” oraz wiele innych zadań.

Jak duży będzie zespół, do którego trafię?

To zależy od działu, do którego trafisz docelowo i w trakcie rotacji do innych działów. Zazwyczaj jest to kilka lub kilkanaście osób.

Czy podczas stażu będzie możliwość zmienić dział/profil?

Staramy się przeprowadzić proces rekrutacji tak, aby nie było takiej konieczności. Jednak jedną z naszych najsilniejszych cech jest elastyczność, dlatego we właściwych okolicznościach zmiana działu jest możliwa.

Jakie jest przewidywane wynagrodzenie podczas stażu?

Informacja o wynagrodzeniu oraz benefitach zostanie Ci przekazana podczas spotkania z rekruterem.

Czy podczas stażu przysługuje mi urlop?

Tak. Zatrudnienie odbywa się w oparciu o umowę o pracę – wszystko zgodnie z kodeksem pracy.

Jakich benefitów mogę oczekiwać w trakcie trwania programu?

Dofinansowanie do karty Multisport, opieka medyczna w Medicover oraz ponad 20 programów dedykowanych dla wszystkich pracowników Biedronki.

Na czym polega relokacja w trakcie programu?

Na 3 miesiące trafisz do serca naszego biznesu, czyli sklepu i centrum dystrybucyjnego. Lokalizacja to niespodzianka – bądź gotowy na relokację w wybrane przez nas miejsce w Polsce.

Co oznaczają rotacje w trakcie projektu?

Rotacja to czasowa zmiana działu lub zespołu. Jej celem jest lepsze poznanie naszej organizacji i spojrzenie na swój docelowy dział z nieco innej perspektywy. Dzięki temu doświadczeniu zwiększysz zrozumienie procesów biznesowych oraz ich punktów krytycznych.

Na czym polega krok 1 rekrutacji – weryfikacja języka angielskiego?

W pierwszej kolejności sprawdzimy Twoje umiejętności językowe, język angielski jest niezbędnym narzędziem każdego stażysty Management Trainee (współpracujemy z Portugalią oraz anglojęzycznymi partnerami biznesowymi). W ramach testu odbędziesz max. 15-minutową rozmowę z lektorem, który oceni Twoje kompetencje w tym zakresie. Kiedy? Po wstępnej weryfikacji Twojego CV – działamy na bieżąco. 

Na czym polega krok 2 rekrutacji – test analityczny SHL?

Drugim etapem rekrutacji jest ok. 40-minutowy, numeryczny i indukcyjny test online. Jego celem jest sprawdzenie Twojej biegłości w obszarze analizy danych, wyciągania wniosków i tworzenia rekomendacji. Kiedy? Po pozytywnej weryfikacji języka angielskiego – działamy na bieżąco.

Na czym polega krok 3 rekrutacji – wywiad indywidualny z rekruterem?

Na tym etapie chcemy lepiej poznać Ciebie, Twoje doświadczenia, zainteresowania i plany dotyczące rozwoju zawodowego. Jednocześnie chcemy, abyś Ty też poznała/poznał nas lepiej. To moment, kiedy możesz zapytać o wszystko, co interesuje Cię w związku z programem Management Trainee.
Kiedy? Po pozytywnym wyniku testu analitycznego – działamy na bieżąco.

Na czym polega krok 4 rekrutacji – Assessment Center?

To ostatni etap rekrutacji, który ma postać sesji online z zadaniem indywidualnym oraz grupowym. Tego samego dnia wybrani kandydaci mają spotkanie z biznesem (czyli osobami z docelowych zespołów, rekrutacji i szkoleń). Na tym etapie masz szansę wykazać się umiejętnościami pracy w zespole i zmierzyć z realnymi zadaniami przyszłego Management Trainee.
Kiedy? W drugiej połowie kwietnia lub w maju. Poinformujemy Cię o zaproszeniu do tego etapu po wywiadzie z rekruterem, tak szybko, jak to będzie możliwe.

Na czym polega krok 5 rekrutacji – spotkanie z przyszłym przełożonym?

Wiemy jak ważna jest konieczność spotkania swojego potencjalnego, przyszłego przełożonego, dlatego po pozytywnym przejściu sesji Assesment Center zaprosimy Cię na rozmowę, podczas której będziecie mogli się poznać.

Kiedy? Ten etap odbywa się w dniu sesji AC, ale o zaproszeniu do niego powiadomimy Cię od razu po zakończeniu sesji.

Na czym polega krok 6 rekrutacji – panel finałowy z kadrą zarządzającą?

W ostatnim etapie rekrutacji spotkamy się z wybranymi kandydatami podczas panelu finałowego, na którym będą obecni członkowie kadry zarządzającej Biedronki.
Kiedy? O konkretach będziemy informować na bieżąco. 

Chcesz być na świeżo z tegoroczną edycją Management Trainee?
Śledź nas na:

3400 sklepów
w 1100 miejscowościach
17 centrów
dystrybucyjnych
16 biur regionów
80 000 pracowników, co czyni nas
największym prywatnym
pracodawcą w Polsce
4 mln klientów codziennie
105 pracowników Biedronki
to właśnie absolwenci
Management Trainee