Nagrody EBEA 2020 rozdane!

15 września 2020

10 września odbyła się uroczysta Gala wręczenia Nagród Employer Branding Excellence Award 2020. Biedronka zajęła pierwsze miejsce za dwie kampanie wewnętrzne: Razem Zadbajmy o Zdrowie oraz Świeżoznawcy. Otrzymaliśmy również wyróżnienie w kategorii Strategia Employer Brandingowa.

Konkurs EBEA 2020 jest organizowany przez HRM Institute od 9 lat – pierwsze nagrody przyznane zostały w 2012 r. Nagrodzeni pracodawcy prezentują swoje projekty w czasie Gali konkursu. Ideą konkursu jest nagrodzenie przedsiębiorstw, które budują swoją markę w sposób kreatywny, z wykorzystaniem najnowszych trendów oraz technologii.

Dlaczego udział oraz otrzymane nagrody i wyróżnienia są dla nas takie ważne? Biedronka to tysiące zespołów w całej Polsce, które codziennie dbają o naszych klientów. Jako pracodawca chcemy więc otoczyć naszych pracowników należytą opieką. Co roku w ramach programu pracownicy mają możliwość skorzystania z pakietu badań profilaktycznych, telekonsultacji i innych dodatkowych aktywności.  Z bezpłatnych badań profilaktycznych mogą skorzystać pracownicy sklepów i magazynów zatrudnieni na umowę o pracę. Dzięki kampanii Razem Zadbajmy o Zdrowie na badania zgłosiło się o 20% więcej pracowników niż roku wcześniej. Jednemu z nich udział w akcji uratował życie!

Z kolei Świeżoznawcy to kampania, która pozytywnie wpłynęła na zaangażowanie pracowników i ich troskę o kategorię produktów świeżych. W Biedronce od lat budujemy kulturę swieżości dlatego nasi Świeżoznawcy to ludzie, którzy znają jej wartość. Potrafią o nią zadbać, nawet jeśli wymaga to sporego zaangażowania. Wykazują się szeregiem kompetencji: umiejętnością pracy pod presją czasu, uważnością, dbałością o detal, terminowością i szybkością reakcji.

Szkolenie „Zostań Świeżoznawcą” dedykowane jest dla każdego nowo zatrudnionego pracownika w sklepie wdrażającego się na stanowisko Sprzedawca Kasjer. Tylko w 2019 roku przeszkoliliśmy 7425 Sprzedawców Kasjerów podczas 118 800 godzin szkoleniowych. Podczas szkolenia pracownik zapoznaje się z podstawowymi zasadami pracy w obszarze produktów świeżych – w szczególności owoców i warzyw, pieczywa oraz świeżego mięsa i ryb. Dzięki temu pracownicy w sklepach umocnili poczucie, że są ekspertami znającymi się na asortymencie i potrafią najlepiej doradzić klientowi podczas zakupów.

Gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektów oraz pozostałym wygranym i wyróżnionym.

Wielkie podziękowania należą się również Agencjom, z którymi współpracowaliśmy przy projektach: Employer Branding Institute, Job’n’joy oraz Aboutad.

Pozdrowienia od zespołu HR Biedronki!


Powiązane artykuły

Razem Zadbajmy o Zdrowie z Biedronką!

Kolejna edycja Razem Zadbajmy o Zdrowie w Biedronce! Sprawdź, co przygotowaliśmy dla naszych pracowników w tym roku.

Biedronka gotowa na kolejny sezon pracy wakacyjnej

Jak co roku, zapraszamy chętnych kandydatów do pracy w turystycznych miejscowościach, zlokalizowanych nad morzem, w górach i na Mazurach. Pracę wakacyjną będzie można podjąć od czerwca w atrakcyjnych lokalizacjach. Chętnych zapraszamy do pracy m.in. w Międzyzdrojach, Władysławowie, Mrągowie, Mikołajkach lub Szczawnicy.