Kampus Biedronki wspiera rozwój studentów i uczniów w całej Polsce

11 grudnia 2023

Rok akademicki nabrał rozpędu, a to najlepszy sygnał dla Biedronki, aby rozpocząć poszukiwanie młodych talentów wśród studentów i uczniów w całej Polsce. Kampus Biedronki to szereg inicjatyw organizowanych przez Biedronkę, których celem jest wspieranie rozwoju młodych ludzi, w ramach współpracy z uczelniami wyższymi i szkołami, umożliwienia praktyk i programów stażowych, aby finalnie dać szansę na zdobycie doświadczenia zawodowego u największego pracodawcy w Polsce.

Setki studentów uczestniczących w prowadzonych przez ekspertów sieci Biedronka wykładach, prawie 100 uczniów techników, którzy uczęszczają do klas patronackich, tysiące rozmów z młodymi ludźmi podczas targów pracy – tak w liczbach można podsumować Kampus Biedronki. Już od wielu lat ta inicjatywa pomaga rozwijać się młodym talentom na terenie całej Polski.

Współpraca z uczelniami i szkołami

Biedronka aktualnie współpracuje z 10 uczelniami wyższymi w całej Polsce, m.in. Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, Politechniką Poznańską, czy Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Firma wspiera kierunki związane przede wszystkim z kontrolą jakości produktów, logistyką i łańcuchem dostaw, IT oraz finansami, czyli obszarami kluczowymi dla rozwoju największej sieci handlowej w kraju. Eksperci Biedronki prowadzą wykłady dla studentów, dzielą się wiedzą w trakcie specjalistycznych webinarów, organizują wizyty studyjne czy udział w badaniach, a także wybierają najlepsze prace magisterskie w konkursach dla magistrantów. Do końca 2024 roku firma planuje nawiązać 5 kolejnych partnerstw z kluczowymi uczelniami wyższymi w kraju.

Biedronka wspiera też rozwój talentów wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, obejmując patronatem dwie klasy o profilu logistycznym i jedną o profilu IT w technikach: w Łodzi, Olsztynku i Swarzędzu. Uczniowie biorą udział w wizytach studyjnych, zajęciach i webinarach, które pozwalają im poznać praktyczną stronę pracy, m.in. w centrum dystrybucyjnym. W październiku uczniowie Zespołu Szkół w Olsztynku odwiedzili centrum dystrybucyjne w Stawigudzie oraz poznali specyfikę zarządzania placówką Biedronki, poznając funkcjonowanie sieci od strony logistycznej. W najbliższych miesiącach planowane są kolejne spotkania, wykłady na uczelniach i szkołach oraz udział w targach pracy organizowanych na wyższych uczelniach, m.in. na Uniwersytecie Łódzkim 26.10 br.

Programy talentowe dla każdego

Wsparcie Biedronki dla studentów nie kończy się wraz z zakończeniem edukacji akademickiej. Od ponad 25 lat studenci ostatniego roku oraz absolwenci do 2 lat po studiach mogą wziąć udział w prestiżowym programie Management Trainee. Podczas 2-letniego stażu jego uczestnicy poznają branżę retail od podszewki, zdobywają unikalne doświadczenie i wiedzę. Po ukończeniu programu otrzymują stanowisko młodszego menedżera i kontynuują swoją karierę w Biedronce. Do tej pory, podczas trwania całego programu już ponad 200 osób dołączyło do zespołu, w wielu przypadkach jego absolwenci obecnie zajmują wysokie stanowiska w całej Grupie Jeronimo Martins, również poza granicami Polski.

Młodzi ludzie

Biedronka aktywnie wspiera rozwój talentów młodych ludzi. Realizujemy inicjatywy skierowane do studentów i uczniów w całej Polsce i zależy nam, żeby zapewnić inspirujący oraz przydatny program. Dla młodych ludzi, którzy są w trakcie edukacji, ważna jest możliwość zdobycia doświadczenia i sprawdzenia w praktyce, w jakim kierunku chcą rozwijać się zawodowo. Nasza firma nie tylko daje szansę na zdobycie unikalnej, praktycznej wiedzy, ale często oferuje też w wielu przypadkach konkretną propozycję zatrudnienia, umożliwiając rozwój kariery zawodowej, również międzynarodowej, u największego pracodawcy w Polsce. Doceniamy współpracę z uczelniami, szkołami średnimi, organizacjami i stowarzyszeniami studenckimi, bo mamy wspólny cel: jak najlepszego przygotowania młodych ludzi do realizacji ich planów związanych z karierą.

Agnieszka Sokołowska, Dyrektorka ds. komunikacji wewnętrznej, EB i programów wsparcia w sieci Biedronka

W wakacje też można zdobywać doświadczenie

Z Biedronką nie trzeba czekać do początku roku szkolnego, aby zdobywać nowe umiejętności. Firma oferuje także program praktyk letnich – Owocne Wakacje. Młode talenty na 3 miesiące dołączają do Biedronki, realizują konkretne projekty pod okiem mentora i zdobywają pierwsze doświadczenia zawodowe. Tylko w 2023 roku w praktykach Biedronki wzięło udział 80 najzdolniejszych osób na terenie całego kraju.

Coś dla finansistów i ekspertów IT

W lipcu 2023 roku Biedronka uruchomiła dodatkowo 2 nowe programy stażowe dla studentów: Akademię Finansów i Szkołę IT. Umożliwiają one rozwój w danej dziedzinie dzięki szkoleniom wewnętrznym, zaangażowaniu w projekty prowadzone w organizacji oraz opiece dedykowanego mentora. W obu programach wzięło udział 20 osób w całej Polsce.

Więcej o Kampusie Biedronki na stronie: https://pracawbiedronce.pl/kampus-biedronki/

Powiązane artykuły

Jak rozpocząć karierę w IT? 4 kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę.

Kariera w IT to marzenie wielu młodych i ambitnych ludzi. Poznaj 4 kluczowe aspekty, które pomogą Ci znaleźć idealne miejsce na start.

Biedronka gotowa na kolejny sezon pracy wakacyjnej

Jak co roku, zapraszamy chętnych kandydatów do pracy w turystycznych miejscowościach, zlokalizowanych nad morzem, w górach i na Mazurach. Pracę wakacyjną będzie można podjąć od czerwca w atrakcyjnych lokalizacjach. Chętnych zapraszamy do pracy m.in. w Międzyzdrojach, Władysławowie, Mrągowie, Mikołajkach lub Szczawnicy.