Współpraca z CARITAS

13 marca 2020

Wieloletnia współpraca sieci Biedronka i Caritas Polska, które razem realizują m.in. program „Na codzienne zakupy”, pokazuje, jak skutecznie pomagać na co dzień osobom starszym.

Karta dla seniora
W 2019 roku już po raz drugi Biedronka przeznaczyła ponad 10 mln zł w ramach programu wsparcia finansowego osób powyżej 60. roku życia. Przeszło 6600 potrzebujących otrzymywało miesięcznie 150 zł na zakupy w Biedronce. Od marca do grudnia środki te trafiały na specjalną kartę przedpłaconą „Na codzienne zakupy”, a beneficjenci mogli je suwerennie wydawać. Adresatami programu są osoby starsze, w trudnej sytuacji życiowej – często żyjące w ubóstwie, samotne lub niepełnosprawne. Do programu kwalifikują je diecezjalne oddziały Caritas. Seniorzy mają także zapewnione wsparcie wolontariusza podczas zakupów. Seniorzy mogą też uczestniczyć w różnych spotkaniach i aktywnościach, dzięki którym dostają szansę na poradzenie sobie z często dokuczającą im samotnością i trudami życia codziennego.

Wyjątkowa współpraca
Biedronka współpracuje z Caritas w Polsce od 2006 roku także przy organizacji festynów rodzinnych „Bądźmy razem”. Co roku przekazuje ok. 70 000 paczek dla dzieci na Dzień Dziecka, Mikołajki, Dzień Chorego. Na co dzień współpracuje z diecezjami Caritas, przekazując żywność potrzebującym z prawie 800 sklepów do 27 organizacji w ramach „Spiżarni Caritas”. Dofinansowała również zakup kilkunastu samochodów-chłodni do przewozu żywności oraz wspiera świąteczne zbiórki żywności „Tak, pomagam” oraz „Kromka chleba dla sąsiada” (około 600 ton rocznie). W tym roku za współpracę z Caritas Polska Biedronka została laureatem konkursu Dobroczyńca roku.

Powiązane artykuły

Z Poznania do Łodzi – podróże Kampusu Biedronki

Kolejne wydarzenia dopisują się do mapy spotkań i inicjatyw, wspieranych przez Kampus Biedronki – projekt kierowany do młodych talentów, który dba o ich rozwój w całej Polsce. Biedronka sponsorem Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej 5. kwietnia wzięliśmy udział w uroczystej Gali w Poznaniu, organizowanej przez naszego partnera – Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Wraz z organizatorami wspólnie […]