Czym jest Spokojna Głowa w Biedronce?

26 sierpnia 2021

Statystyki mówią, że nawet co 4. Polak ulega syndromowi wypalenia zawodowego. Dlatego w Biedronce uruchomiliśmy międzydziałowy projekt Spokojna Głowa. Jego głównym celem jest dostarczenie naszym pracownikom wiedzy i inspiracji z zakresu motywacji, odporności psychicznej oraz ruchu i diety.

Spokojna Głowa działa w naszej firmie już prawie rok. Przez ten czas, co trzy tygodnie każdy pracownik mający dostęp do maila służbowego otrzymuje materiały edukacyjne w formie newsletter’a. Sezonowo podejmujemy również akcje tematyczne. Luty był miesiącem medytacji, a w zeszły piątek zamieniliśmy nasz taras w Biurze Głównym w prawdziwą strefę relaksu!

leżaki na tarasie
produkty marki własnej

Nasi pracownicy mogli skorzystać z szeregu przygotowanych aktywności. Dzień rozpoczęliśmy pilatesem, następnie odbyła się zabawa piłkarska i sesja jogi z joginką Kamilą Hołowczak ze studia CuD. Przez cały dzień na obecnych w biurze czekały zdrowe przekąski i napoje. Dzień zakończył się wspólnym graniem w planszówki.

Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem naszych pracowników. Na zajęcia, które zaplanowaliśmy zapisało się wielu uczestników. Właściwie każdy, kto odwiedzał taras był żywo zainteresowany tematyką naszego projektu i pytał o dostępne na eduAkcji materiały w temacie wellbeingu. Teraz osoby, które mijam na korytarzu i które miały okazję uczestniczyć w wydarzeniu wciąż pytają- czy będzie więcej takich akcji? Odpowiadam: A i owszem – chcemy kontynuować tego typu inicjatywy!

Dominika Ćmiel, Młodszy Specjalista ds. Planowania Rozwoju

Cieszymy się, że nasi pracownicy tak licznie wzięli udział w tym specjalnym wydarzeniu i zadbali o swoją Spokojną Głowę.

logo Spokojna głowa


Powiązane artykuły

Jak rozpocząć karierę w IT? 4 kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę.

Kariera w IT to marzenie wielu młodych i ambitnych ludzi. Poznaj 4 kluczowe aspekty, które pomogą Ci znaleźć idealne miejsce na start.

Biedronka gotowa na kolejny sezon pracy wakacyjnej

Jak co roku, zapraszamy chętnych kandydatów do pracy w turystycznych miejscowościach, zlokalizowanych nad morzem, w górach i na Mazurach. Pracę wakacyjną będzie można podjąć od czerwca w atrakcyjnych lokalizacjach. Chętnych zapraszamy do pracy m.in. w Międzyzdrojach, Władysławowie, Mrągowie, Mikołajkach lub Szczawnicy.