Czym jest Spokojna Głowa w Biedronce?

26 sierpnia 2021

Statystyki mówią, że nawet co 4. Polak ulega syndromowi wypalenia zawodowego. Dlatego w Biedronce uruchomiliśmy międzydziałowy projekt Spokojna Głowa. Jego głównym celem jest dostarczenie naszym pracownikom wiedzy i inspiracji z zakresu motywacji, odporności psychicznej oraz ruchu i diety.

Spokojna Głowa działa w naszej firmie już prawie rok. Przez ten czas, co trzy tygodnie każdy pracownik mający dostęp do maila służbowego otrzymuje materiały edukacyjne w formie newsletter’a. Sezonowo podejmujemy również akcje tematyczne. Luty był miesiącem medytacji, a w zeszły piątek zamieniliśmy nasz taras w Biurze Głównym w prawdziwą strefę relaksu!

leżaki na tarasie
produkty marki własnej

Nasi pracownicy mogli skorzystać z szeregu przygotowanych aktywności. Dzień rozpoczęliśmy pilatesem, następnie odbyła się zabawa piłkarska i sesja jogi z joginką Kamilą Hołowczak ze studia CuD. Przez cały dzień na obecnych w biurze czekały zdrowe przekąski i napoje. Dzień zakończył się wspólnym graniem w planszówki.

Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem naszych pracowników. Na zajęcia, które zaplanowaliśmy zapisało się wielu uczestników. Właściwie każdy, kto odwiedzał taras był żywo zainteresowany tematyką naszego projektu i pytał o dostępne na eduAkcji materiały w temacie wellbeingu. Teraz osoby, które mijam na korytarzu i które miały okazję uczestniczyć w wydarzeniu wciąż pytają- czy będzie więcej takich akcji? Odpowiadam: A i owszem – chcemy kontynuować tego typu inicjatywy!

Dominika Ćmiel, Młodszy Specjalista ds. Planowania Rozwoju

Cieszymy się, że nasi pracownicy tak licznie wzięli udział w tym specjalnym wydarzeniu i zadbali o swoją Spokojną Głowę.

logo Spokojna głowa


Powiązane artykuły

Z Poznania do Łodzi – podróże Kampusu Biedronki

Kolejne wydarzenia dopisują się do mapy spotkań i inicjatyw, wspieranych przez Kampus Biedronki – projekt kierowany do młodych talentów, który dba o ich rozwój w całej Polsce. Biedronka sponsorem Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej 5. kwietnia wzięliśmy udział w uroczystej Gali w Poznaniu, organizowanej przez naszego partnera – Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Wraz z organizatorami wspólnie […]