Praktyka dla Logistyka dzięki Biedronce

27 października 2021

Nasza współpracą z łódzkim Technikum nr 3 nabiera rozpędu! W tym roku szkolnym Specjaliści z Biedronki poprowadzą cykl wykładów i szkoleń dla uczniów, kształcących się na profilu Technik Logistyk. Pierwsze, interesujące spotkanie już za nami.

Współpraca łódzkiej szkoły z liderem rynku retail to dla uczniów szansa na poznanie praktycznej strony swojego przyszłego zawodu. Dzięki cyklicznym akcjom i spotkaniom mają szansę nabyć umiejętności, które otworzą im drogę do ich kariery w logistyce. W praktyce jesteśmy jedną z największych firm logistycznych w kraju, pod względem nakładów finansowych i kilometrażowych. Posiadamy ponad 3100 sklepów i 16 centrów dystrybucyjnych w całym kraju. Codziennie organizujemy setki procesów magazynowych, transportowych i zarządzamy tysiącami pracowników. Nad logistyką i koordynacją procesów w firmie czuwają setki specjalistów.

12 października uczniowie łódzkiego Technikum mogli zobaczyć i posłuchać jak wygląda praca w Centrum Dystrybucyjnym Biedronki w Sieradzu. Wśród praktyków z obszaru logistyki Biedronki, którzy poprowadzili wykład dla uczniów bylli: Jacek Kasprzak – Dyrektor Centrum Dystrybucyjnego, Edyta Włodarczyk – Kierownik Magazynu, Adam Błaszczyk – Specjalista ds. Wdrożeń i Rekrutacji, Darek Kwaśniak – Koordynator ds. Przyjęć. O skali, najważniejszych liczbach i wyzwaniach w logistyce w Biedronce opowiadał Jakub Knauer – Menadżer ds. Transportu.

mężczyzna opowiadający o logistyce młodym ludziom
prezentacja o logistyce dla uczniów technikum

Dzięki temu spotkaniu młodzi logistycy mogli poznać praktyczną część zawodu. Pokazaliśmy im również jak funkcjonuje logistyka w największej firmie prywatnej w Polsce. Nasze spotkanie było idealną okazją do pokazania filmu z przebiegu procesów magazynowych i transportowych oraz sprawdzenia jak wygląda wyposażenie jednego z największych Centrów Dystrybucyjnych w Polsce.

W spotkaniu wzięło udział około 100 uczniów klas III i IV technikum o profilu logistycznym. Wszyscy uczniowie dostali pamiątkowe gadżety od firmy oraz brali udział w konkursach z nagrodami przygotowanymi przez Biedronkę.

Powiązane artykuły

Jak rozpocząć karierę w IT? 4 kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę.

Kariera w IT to marzenie wielu młodych i ambitnych ludzi. Poznaj 4 kluczowe aspekty, które pomogą Ci znaleźć idealne miejsce na start.

Biedronka gotowa na kolejny sezon pracy wakacyjnej

Jak co roku, zapraszamy chętnych kandydatów do pracy w turystycznych miejscowościach, zlokalizowanych nad morzem, w górach i na Mazurach. Pracę wakacyjną będzie można podjąć od czerwca w atrakcyjnych lokalizacjach. Chętnych zapraszamy do pracy m.in. w Międzyzdrojach, Władysławowie, Mrągowie, Mikołajkach lub Szczawnicy.