Praktyka dla Logistyka dzięki Biedronce

kampus Biedronka

Nasza współpracą z łódzkim Technikum nr 3 nabiera rozpędu! W tym roku szkolnym Specjaliści z Biedronki poprowadzą cykl wykładów i szkoleń dla uczniów, kształcących się na profilu Technik Logistyk. Pierwsze, interesujące spotkanie już za nami.

Współpraca łódzkiej szkoły z liderem rynku retail to dla uczniów szansa na poznanie praktycznej strony swojego przyszłego zawodu. Dzięki cyklicznym akcjom i spotkaniom mają szansę nabyć umiejętności, które otworzą im drogę do ich kariery w logistyce. W praktyce jesteśmy jedną z największych firm logistycznych w kraju, pod względem nakładów finansowych i kilometrażowych. Posiadamy ponad 3100 sklepów i 16 centrów dystrybucyjnych w całym kraju. Codziennie organizujemy setki procesów magazynowych, transportowych i zarządzamy tysiącami pracowników. Nad logistyką i koordynacją procesów w firmie czuwają setki specjalistów.

12 października uczniowie łódzkiego Technikum mogli zobaczyć i posłuchać jak wygląda praca w Centrum Dystrybucyjnym Biedronki w Sieradzu. Wśród praktyków z obszaru logistyki Biedronki, którzy poprowadzili wykład dla uczniów bylli: Jacek Kasprzak – Dyrektor Centrum Dystrybucyjnego, Edyta Włodarczyk – Kierownik Magazynu, Adam Błaszczyk – Specjalista ds. Wdrożeń i Rekrutacji, Darek Kwaśniak – Koordynator ds. Przyjęć. O skali, najważniejszych liczbach i wyzwaniach w logistyce w Biedronce opowiadał Jakub Knauer – Menadżer ds. Transportu.

mężczyzna opowiadający o logistyce młodym ludziom
prezentacja o logistyce dla uczniów technikum

Dzięki temu spotkaniu młodzi logistycy mogli poznać praktyczną część zawodu. Pokazaliśmy im również jak funkcjonuje logistyka w największej firmie prywatnej w Polsce. Nasze spotkanie było idealną okazją do pokazania filmu z przebiegu procesów magazynowych i transportowych oraz sprawdzenia jak wygląda wyposażenie jednego z największych Centrów Dystrybucyjnych w Polsce.

W spotkaniu wzięło udział około 100 uczniów klas III i IV technikum o profilu logistycznym. Wszyscy uczniowie dostali pamiątkowe gadżety od firmy oraz brali udział w konkursach z nagrodami przygotowanymi przez Biedronkę.

Powiązane artykuły

napis it's not for everyone it's for you

Rozwój Młodych Talentów w Biedronce

Obecny rok to czas wielu zmian dla naszych uczestników menadżerskiego programu talentowego. Rocznik 2019 zakończył swoją edycję i jego uczestnicy objęli stanowiska menadżerskie. Z początkiem września powitaliśmy również nowych stażystów lokalnej edycji programu.

czytaj więcej
praca na wakacje - sałata i kokosy

Biedronka gotowa na wakacje

Letnie miesiące w atrakcyjnych miejscowościach turystycznych to coroczne wyzwanie dla naszej sieci, na które już parę lat temu znaleźliśmy rozwiązanie. Zawsze podążamy za potrzebami naszych klientów i od kilku lat odpowiadamy na wzmożony ruch w sklepach sezonowych, zlokalizowanych w całej Polsce. Tym samym, oferujemy naszym pracownikom możliwość delegacji lub zatrudnienie tymczasowe zewnętrznym kandydatom. To wszystko w celu usprawnienia pracy naszych zespołów oraz zapewnienia najwyższych standardów obsługi klienta.

czytaj więcej