Noworoczne podwyżki dla pracowników Biedronki

21 grudnia 2020

Wynagrodzenia pracowników zatrudnionych w sklepach i centrach dystrybucyjnych sieci Biedronka od stycznia 2021 r. będą wyższe o 200 zł brutto miesięcznie. Styczniowe podwyżki otrzyma aż 58 tys. zatrudnionych przez największego prywatnego pracodawcę w Polsce.

W nowym roku podwyżki otrzymają wszyscy pracownicy sklepów Biedronka, w tym Kierownicy. Podwyżki dotyczą również zatrudnionych w Centrach Dystrybucyjnych na stanowiskach takich jak: magazynier, magazynier kompletacji i inspektor ds. administracyjno-magazynowych.

Jest dla nas jasne, że za sukcesem Biedronki zawsze stoi wytrwała praca tysięcy pracowników. W czasach pełnych wyzwań i niepewności, ten wysiłek i jego wartość stały się jeszcze bardziej widoczne. Poprzez kolejne podwyżki chcemy docenić ich codzienne wysiłki. Cieszymy się, że tą dobrą informacją możemy podzielić się z pracownikami przed końcem wyjątkowo trudnego 2020 roku. Podwyżki to kolejna inicjatywna pokazująca, że doceniamy pracowników. Wcześniej otrzymali rabaty na zakupy, doładowanie kart przedpłaconych do 570 zł oraz dodatkowe nagrody w ciągu roku.

Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu Jeronimo Martins Polska

Podwyżki dla pracowników sklepów wyniosą 200 zł brutto miesięcznie. Od stycznia 2021 r. osoby początkujące, zatrudnione na pełny etat na stanowisku sprzedawcy-kasjera, będą mogły zarobić – w zależności od lokalizacji – od 3250 zł do 3600 zł brutto, wliczając w to nagrodę za obecność. Najniższa pensja na tym stanowisku jest wyższa od pensji minimalnej o ponad 16%. Pracownicy sklepów sieci Biedronka standardowo mogą też liczyć na podwyżki stażowe po pierwszym oraz trzecim roku pracy. W przypadku sprzedawców-kasjerów ze stażem trzech lat pracy w Biedronce, wysokość miesięcznych zarobków wyniesie od 3400 zł do 3850 zł brutto. Pracownicy sieci Biedronka mogą otrzymać też miesięczną premię uznaniową, uwzględniającą wyniki sklepu i jakość obsługi, której wartość nie ulegnie zmianie.

Podwyżki we wszystkich 16 centrach dystrybucyjnych również wyniosą 200 zł brutto, a objęci zostaną nimi pracownicy zatrudnieni na stanowiskach: magazynier, magazynier kompletacji i inspektor ds. administracyjno-magazynowych. Pensje osób zatrudnionych na tych stanowiskach, w zależności od stażu pracy oraz lokalizacji, wyniosą od 3600 zł do 4750 zł brutto przy uwzględnieniu nagrody za obecność w danym miesiącu.  

Rok 2020 to okres niezwykle wyjątkowy i trudny. Dlatego Biedronka doceniła swoich pracowników w tym czasie kilka razy. Na początku pandemii zadbaliśmy o kwestię bezpieczeństwa. Wprowadziliśmy w naszych sklepach m.in. osłony z pleksiglasu, żele i mydła dezynfekujące, jednorazowe maseczki czy rękawiczki. Następnie przyszła pora na dodatki finansowe. Dwukrotnie przyznaliśmy zatrudnionym w sklepach i centrach dystrybucyjnych dodatkowe nagrody w marcu – ich łączna wartość to 550 zł brutto. W tym miesiącu ok. 60 tysięcy pracowników sieci na stanowiskach niemenedżerskich otrzymało rabaty na zakupy w placówkach Biedronka w wysokości do 1 tys. zł. Do tego doszły przedświąteczne paczki – na pracowników czeka ponad 73 tys. zestawów prezentowych oraz zasilenia kart przedpłaconych.

W tym czasie bardzo ważne jest również zwykłe słowo „dziękuję”. W nowym spocie dedykowanym pracownikom sieci Biedronka podkreślamy wdzięczność za wysiłek tysięcy kobiet i mężczyzn zatrudnionych w naszej sieci. To Wy czynicie rzeczy niemożliwe możliwymi.

Dziękujemy!

Powiązane artykuły

Razem Zadbajmy o Zdrowie z Biedronką!

Kolejna edycja Razem Zadbajmy o Zdrowie w Biedronce! Sprawdź, co przygotowaliśmy dla naszych pracowników w tym roku.

Biedronka gotowa na kolejny sezon pracy wakacyjnej

Jak co roku, zapraszamy chętnych kandydatów do pracy w turystycznych miejscowościach, zlokalizowanych nad morzem, w górach i na Mazurach. Pracę wakacyjną będzie można podjąć od czerwca w atrakcyjnych lokalizacjach. Chętnych zapraszamy do pracy m.in. w Międzyzdrojach, Władysławowie, Mrągowie, Mikołajkach lub Szczawnicy.