Jak znaleźć pracę na wakacje?

12 maja 2023

Szukasz pracy na wakacje? Jesteś studentem i chcesz sobie dorobić w trakcie miesięcy letnich? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak zdobyć pierwsze doświadczenia na rynku oraz jak szukać pracy na wakacje – także w Biedronce!

Jak przygotować się do szukania pracy na wakacje?

W trakcie wakacji wielu pracodawców ogłasza wakaty dla studentów, czy to w ramach praktyk, czy płatnego stażu. Zanim wyślesz swoje zgłoszenie, zastanów się nad kilkoma rzeczami:

dokumenty aplikacyjne – sprawdź, czy Twoje CV jest aktualne. Pamiętaj, że w CV warto zawrzeć najważniejsze informacje, takie jak umiejętności, doświadczenie czy kierunek studiów. Część pracodawców nie wymaga CV, np. w Biedronce możesz aplikować na jedną z ofert dotyczącej pracy wakacyjnej w sklepach sieci Biedronka, zlokalizowanych w atrakcyjnych miejscowościach turystycznych, bez konieczności posiadania tego dokumentu. To duże ułatwienie, szczególnie dla użytkowników telefonów komórkowych, w których często nie posiadamy pliku z aktualnym CV.

mocne i słabe strony – warto przemyśleć, gdzie i w jakiej specyfice pracy się odnajdziesz. Dla niektórych idealnym miejscem będzie branża gastronomiczna czy handlowa, gdzie wymagana jest chęć do pracy z ludźmi, a dla innych praca w biurze czy projekty indywidualne.

przygotowanie do rozmowy – przygotuj sobie odpowiedzi na najczęściej zadawane przez rekruterów pytania. Odpowiednie przygotowanie na pewno ułatwi przebieg pierwszej rozmowy. Zastanów się także, o co Ty chcesz zapytać potencjalnego przyszłego pracodawcę. 

dyspozycyjność – zastanów się i określ, czy możesz pracować całe lato, czy tylko wybrane w miesiące lub nawet dni. To ważne z perspektywy pracodawcy, ale także z Twojej.

Gdzie szukać pracy na wakacje?

W dzisiejszych czasach istnieje mnóstwo możliwości znalezienia ofert. Gdzie szukać pracy na wakacje? Do najpopularniejszych opcji należą portale pracy, takie jak pracuj.pl czy OLX, ale także strony internetowe konkretnych pracodawców, na których publikują oni swoje ogłoszenia. Coraz bardziej popularne stają się media społecznościowe – reklamy dotyczące pracy trafiają do pasywnych kandydatów, którzy mogą rozważyć zmianę pracy lub podjęcie zatrudnienia. Dobrze jest też skorzystać z polecenia znajomych – w wielu firmach funkcjonują programy poleceń, z których pracownicy mają określone korzyści.

Kiedy szukać pracy na wakacje?

O szukaniu pracy na okres letni warto pomyśleć trochę wcześniej. Firmy już w kwietniu publikują pierwsze ogłoszenia, szczególnie te, w których proces rekrutacyjny obejmuje więcej niż jeden etap. Takim przykładem mogą być praktyki letnie w Biedronce. To idealna okazja do zdobycia doświadczenia u lidera branży retail i nauka pod okiem doświadczonych ekspertów. Praktyki są płatne, a po ich zakończeniu otrzymuje się certyfikat. W maju pojawia się wiele ofert związanych z pracą dodatkową, która nie dotyczy całego etatu, a jakiejś części. To dobra opcja dla osób szukających dodatkowego źródła dochodu.

młoda studentka

Podsumowując: wakacje to idealny okres na pierwsze doświadczenia zawodowe. Studenci, którzy mają w tym czasie wolne, mogą go produktywnie wykorzystać na zdobycie dodatkowej gotówki oraz nowych umiejętności. 

Dowiedz się także, jak skutecznie poszukiwać pracy po ukończeniu studiów oraz jak wykorzystać swoje umiejętności do zdobycia wymarzonego zatrudnienia. Sprawdź nasz artykuł: Praca po studiach. Gdzie jej szukać i jak ją znaleźć?.

Powiązane artykuły

Jak rozpocząć karierę w IT? 4 kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę.

Kariera w IT to marzenie wielu młodych i ambitnych ludzi. Poznaj 4 kluczowe aspekty, które pomogą Ci znaleźć idealne miejsce na start.

Biedronka gotowa na kolejny sezon pracy wakacyjnej

Jak co roku, zapraszamy chętnych kandydatów do pracy w turystycznych miejscowościach, zlokalizowanych nad morzem, w górach i na Mazurach. Pracę wakacyjną będzie można podjąć od czerwca w atrakcyjnych lokalizacjach. Chętnych zapraszamy do pracy m.in. w Międzyzdrojach, Władysławowie, Mrągowie, Mikołajkach lub Szczawnicy.