Fundacja Biedronki przekaże 10 mln zł na wsparcie seniorów

28 kwietnia 2020

Powstała w kwietniu br. Fundacja Biedronki aktywnie włącza się w walkę z koronawirusem i tym samym oferuje swoją pomoc domom pomocy społecznej oraz innym ośrodkom, które zajmują się opieką nad osobami starszymi. Fundacja przekaże nieodpłatnie środki ochrony dla personelu, środki higieniczne oraz odkażające dla ośrodków, które zgłoszą ich niedobory. W międzyczasie organizacja planuje już kolejne inicjatywy związane z pomocą dla osób starszych.

W Polsce działa obecnie ponad 800 domów pomocy społecznej oraz około 750 ośrodków zajmujących osobami starszymi bądź przewlekle chorymi. Fundacja Biedronki zdecydowała się pomóc osobom szczególnie narażonym oraz takim, które nie są w stanie zatroszczyć się same o siebie. Instytucje, które potrzebują wsparcia w postaci środków ochrony dla personelu, środków higienicznych oraz odkażających, mogą zgłaszać się poprzez formularz. Organizacja w pierwszej kolejności będzie dostarczać artykuły do miejsc ulokowanych w regionach, które mają najwyższy wskaźnik zakażeń. Wszystkie wymienione wyżej środki będą przekazywane do wyczerpania zapasów.

Starsza pani z pielęgniarką w maseczce

Fundacja Biedronki zajmuje się wspieraniem najbardziej wrażliwych grup społecznych, zwłaszcza seniorów. Jej celem jest m.in. przeciwdziałanie ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych, a także rozwój wolontariatu na rzecz seniorów. Pierwszym programem Fundacji jest program „Na codzienne zakupy” realizowany wspólnie z Caritas Polska i oddziałami diecezjalnymi. W ramach programu pomocą objętych zostało 10 tys. seniorów. Na ten program Fundacja Biedronki przeznaczy prawie 15 mln zł.

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo tutaj.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Powiązane artykuły

Jak rozpocząć karierę w IT? 4 kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę.

Kariera w IT to marzenie wielu młodych i ambitnych ludzi. Poznaj 4 kluczowe aspekty, które pomogą Ci znaleźć idealne miejsce na start.

Biedronka gotowa na kolejny sezon pracy wakacyjnej

Jak co roku, zapraszamy chętnych kandydatów do pracy w turystycznych miejscowościach, zlokalizowanych nad morzem, w górach i na Mazurach. Pracę wakacyjną będzie można podjąć od czerwca w atrakcyjnych lokalizacjach. Chętnych zapraszamy do pracy m.in. w Międzyzdrojach, Władysławowie, Mrągowie, Mikołajkach lub Szczawnicy.