Biedronka gotowa na wakacje

20 maja 2021

Letnie miesiące w atrakcyjnych miejscowościach turystycznych to coroczne wyzwanie dla naszej sieci, na które już parę lat temu znaleźliśmy rozwiązanie. Zawsze podążamy za potrzebami naszych klientów i od kilku lat odpowiadamy na wzmożony ruch w sklepach sezonowych, zlokalizowanych w całej Polsce. Tym samym, oferujemy naszym pracownikom możliwość delegacji lub zatrudnienie tymczasowe zewnętrznym kandydatom. To wszystko w celu usprawnienia pracy naszych zespołów oraz zapewnienia najwyższych standardów obsługi klienta.

W tym roku, po raz piąty zapraszamy do pracy sezonowej kandydatów zewnętrznych. Naszym pracownikom dajemy możliwość czasowej delegacji do sklepów zlokalizowanych m.in. nad polskim morzem. Podczas nadchodzących wakacji, nowozatrudnionym pracownikom, oprócz pracy w atrakcyjnej miejscowości turystycznej, oferujemy również konkurencyjną stawkę godzinową oraz zatrudnienie na umowę zlecenie. Dzięki temu rozwiązaniu mogą oni pracować, a także cieszyć się urokami wypoczynkowej miejscowości po pracy. Pracowników na sezon zatrudnimy już od połowy czerwca.

Możliwość połączenia pracy z wypoczynkiem mają również pracownicy naszej sieci, zatrudnieni na podstawie umowy o pracę. Mogą oni skorzystać z letniej delegacji do jednego ze sklepów sezonowych. Oprócz możliwości dostosowania grafiku oferujemy im nagrodę letnią, której wysokość może wynieść do 350 zł brutto miesięcznie. W wybranych przypadkach gwarantujemy również zakwaterowanie lub pokrycie kosztów przejazdu, a także posiłek. Wyjazdy osób zatrudnionych w Biedronce realizowane są od połowy czerwca do końca sierpnia.

„Nasze sklepy sezonowe, zlokalizowane m.in. w nadmorskich miejscowościach turystycznych cieszą się ogromną popularnością. W dobie trwającej pandemii zapewne część Polaków zdecyduje się pozostać w kraju i tym samym wyjedzie odpoczywać nad polskie morze lub w góry. Aby zapewnić naszym klientom najwyższy poziom obsługi, po raz piąty powiększamy nasze zespoły. Oferujemy zatrudnienie pracownikom tymczasowym oraz naszym pracownikom z innych sklepów, którzy deklarują chęć wyjazdu do jednego ze sklepów sezonowych.”

Joanna Bukała, Dyrektorka HR Makroregionu w Biedronce

Pracownicy, zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, poza swoim standardowym wynagrodzeniem, mogą liczyć na dodatek w postaci uznaniowej premii miesięcznej. Dla sklepów sezonowych przewidziana jest także nagroda letnia.

Za tegoroczną kreację wakacyjną odpowiedzialna jest Agencja Uszka w Barszczu.

KV z sałatą na pomarańczowym tle - praca na wakacje
KV z kokosem - zachęcający do pracy na wakacje

“W działaniach z zakresu EB niezwykle ważne jest zrozumienie potrzeb grupy, do której kierujemy nasze komunikaty. Nie inaczej było w przypadku tej realizacji. Dodatkowym wyzwaniem stała się dywersyfikacja treści, ponieważ poza przygotowaniem plakatów, które możemy zobaczyć na sklepowej hali i które skierowane są do potencjalnych kandydatów z zewnątrz, naszym zadaniem było również opracowanie komunikacji kierowanej do wewnątrz – do obecnych pracowników sieci sklepów Biedronka. W kampanii postawiliśmy na kontekstowe łączenie produktów znajdujących się na sklepowych półkach z powiedzeniami odnoszącymi się do kariery zawodowej.”

Janek Marciniak, Employer Branding Team w Uszkach
Powiązane artykuły

Jak rozpocząć karierę w IT? 4 kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę.

Kariera w IT to marzenie wielu młodych i ambitnych ludzi. Poznaj 4 kluczowe aspekty, które pomogą Ci znaleźć idealne miejsce na start.

Biedronka gotowa na kolejny sezon pracy wakacyjnej

Jak co roku, zapraszamy chętnych kandydatów do pracy w turystycznych miejscowościach, zlokalizowanych nad morzem, w górach i na Mazurach. Pracę wakacyjną będzie można podjąć od czerwca w atrakcyjnych lokalizacjach. Chętnych zapraszamy do pracy m.in. w Międzyzdrojach, Władysławowie, Mrągowie, Mikołajkach lub Szczawnicy.