Biedronkowe Słodziaki help to separate waste and plant trees

19 February 2020

Jedna plastikowa butelka rozkłada się nawet 500 lat – dobrze wiedzą o tym mieszkańcy Leśnej Polany, którzy w nowej odsłonie akcji „Gang Słodziaków” przekazują cenną wiedzę na temat ekologii. Aby rozbudzić w dzieciach troskę o środowisko, Biedronka nie tylko zwraca uwagę na kwestię ekologii w najnowszej książce o Słodziakach czy organizuje konkurs dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce, ale też przygotowała specjalną broszurę o segregacji odpadów, którą będzie można otrzymać za darmo dzięki zakupom w najbliższą sobotę, 12 października. Ponadto już wkrótce Biedronka wspólnie z Fundacją Arka zasadzi w Polsce tysiące drzew.

W tegorocznej akcji „Gang Słodziaków” Biedronka zachęca dzieci nie tylko do czytania, lecz także przybliża najmłodszym tematykę ochrony środowiska. Sadzeniem drzew zajmują się Słodziaki w ostatnim rozdziale książki opowiadającej o przygodach Gangu Słodziaków oraz uczniowie klas I-III szkół podstawowych w ramach Biedronkowego konkursu. Na tym sieć nie poprzestaje. By celebrować Dzień Drzewa, Biedronka nawiązała współpracę z Fundacją Arka, w ramach której do wiosny 2020 r. zostanie zasadzonych 10 tys. drzew.

dziecięcy plakat Gang Słodziaków Edukuje
Plakat Dbaj o planetę ze Słodziakami
Related Articles

Work at Biedronka – develop your career and coordinate the rhythm of work in the retail industry

Biedronka is just launching a campaign promoting managerial work – it’s a good time to take the next step in your career.